Przewodnik po wystawcach na Święcie Kwiatów

Kwiatki, bratki i paprotki. W sobotę Mysia 3 zamieni się w prawdziwą dżunglę. Wszystko to za sprawą Święta Kwiatów, które już po raz drugi organizuje magazyn Usta. Będą warsztaty florystyczne, wykłady a przede wszystkim stoiska, gdzie będzie można zaopatrzyć się we wszystko od doniczki po sadzonkę. Jeśli wasza wiedza o kwiatach kończy się na balkonowych pelargoniach, to pojawcie się tam koniecznie. Wybraliśmy dla was pięciu wystawców, którzy powinni was przekonać do wyjścia z domu i sięgnięcia do kieszeni po zielone.

kwietnik

Kwietnik
Żaneta, Aneta, Wioletta. Wbrew pozorom nie są to znienawidzone koleżanki z klasy, tylko imiona retro kwietników. Wykonane z metalowych prętów stojaki na doniczki to hołd dla PRLowskiego dizajnu. Proste w formie wzbogacą każde wnętrze. Kwietniki zaprojektowane są w formie wiszącej albo stojącej. Producent poleca je szczególnie na paprotki, ale jesteśmy przekonani, że każde zielone będzie wyglądało w tym dobrze. Ba! Zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzenie, że i bez kwiatka przejdzie.

miedziane

Miedziane
Nie będziemy udawać. Eleganckie narzędzia do ogrodu to ekstrawagancja, ale skoro potarfimy wydać krocie na zastawę do stołu, to dlaczego nie podarować odrobiny luksusu naszym kwiatkom. Paznokcie i tak po sadzeniu będą czarne, ale przynajmniej łopata zostanie stylowa. Narzędzia od Miedzianych są nie tylko trwałe i wygodne, ale też dobre dla gleby. Z tym argumentem nie można dyskutować. Trzeba kupić.

forest forever

Forest Forever
Pamiętacie zabawę w „widoczki” w dzieciństwie? Układało się kwiaty, kamyczki, sypało piasek a na koniec przygniatało szybką. Justyna Stoszek przeniosła dziecięcą zabawę do butelek i odtwarza w nich prawdziwy las. Trudno w to uwierzyć, ale zamknięte w szkle rośliny żyją, trzeba o nie dbać, wystawiać do słońca i dopieszczać. W zamian dadzą nam najpiękniejszy widok na świecie. Od butli Justyny nie można oderwać wzroku, aż chciałoby się zmniejszyć, wskoczyć do środka i zanurzyć w mchu…

Thumbelina

Thumbelina Flower
Czy sztuczne kwiaty są tandetne? Te z plastiku pewnie tak, ale te papierowe od Thumbelina Flower to szczyt elegancji. Ręcznie wykonane z perfumowanego papieru bukiety i wianki to istne dzieła sztuki. Czasem aż trudno uwierzyć, że te delikatne kwiatki są wykonane z papieru. Dla wszystkich, którzy mają problem z podlewaniem i twierdzą, że rośliny ich nie lubią. Te pokochają was z wzajemnością. Wiosna przez cały rok!

uashmama

Uashmama
Niby zwykła papierowa torba, ale zwykłe nic w niej nie jest. Stworzone z impregnowanej celulozy produkty w dotyku przypominają skórę, są jednak o wiele od niej trwalsze i tańsze. Torby nadają się praktycznie do wszystkiego i można zmieniać ich zastosowanie w zależności od okoliczności. Torba na brudy, torebka na lunch do pracy a może eko doniczka? Wybór należy do was. Nam torba podoba się w każdym wydaniu i tylko szkoda, że produkt jest włoskiego a nie polskiego pochodzenia…

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->