Top ogródków, w których będziecie chcieli spędzić lato w Warszawie

Patio, rośliny, drewniane stoliki, kolorowe lampki i dobre jedzenie. W lecie, na świeżym powietrzu wszystko smakuje lepiej! Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się ogródkom, które otwierają w sezonie letnim warszawskie knajpki i restauracje. Wybraliśmy kilka najciekawszych, do których – gdy tylko przestanie padać deszcz – wrócimy tam znów na lunch!

DOM

gdzie: ul. Mierosławskiego 12, Żoliborz

Urokliwie, romantycznie i smacznie! DOM to zielona enklawa z ogrodem, jak wyjętym z obrazka. Dodatkowym plusem jest smaczna pasta oraz domowe wino w karafkach. W DOMu najlepiej sprawdzają się domowe smaki, warto tu wpaść na udko z ziemniakami lub zupę chrzanową.

Dzik

gdzie: ul. Belwederska 44a, Mokotów

W Dziku dobrze odnajdujemy się zarówno zimą, jak i latem. W chłodniejsze dni przedwojenny budynek zaprasza w mnóstwo zakamarków z fantazyjnymi kanapami, na których można rozsiąść się popijając grzane wino, latem natomiast otwiera ogród, równie artystycznie nieuporządkowany i klimatyczny, jak wnętrze lokalu. Fajne miejsce na spotkanie ze znajomymi – jest grill, prosecco, jest klimat!

Pasta

gdzie: ul. Kamionkowska 48a, Grochów

Pasta szczególnie zachęca swoim ogródkiem – jest swojski i przestronny. Miejsce odgrodzone od ulicy roślinami przyciąga też smacznym jedzeniem – wielbiciele fit sałatek będą szczęśliwi – zdrowych pozycji w menu jest naprawdę sporo.

Banjaluka

gdzie: ul. Szkolna 2/4, Śródmieście

Burger doprawiony na wzór pljeskavicy, baranina, smaczne kalmary, deski serów i owoców morza, wino… Banjaluka jest stuprocentowo bałkańska – jedzenie, wystrój, muzyka – wszystko przenosi nas na chwilę w inny klimat. W klimatycznym ogródku zapominamy, że jesteśmy w centrum Warszawy i świętujemy wieczory w gronie przyjaciół.

Prochownia Żoliborz

gdzie: ul. Czarnieckiego 51, Żoliborz

Mała i klimatyczna kawiarnia na Żoliborzu, w której w lecie w parku Żeromskiego można usiąść i zamówić proste przekąski takie jak kanapki, wrapy, ciastka, wypić smacznego drinka na leżaku… W tym roku dzieje się tam także sporo wydarzeń – występy Klubu Komediowego i koncerty.

AïOLI Cantine – na Świętokrzyskiej 

gdzie: ul. Świętokrzyska 18

AïOLI nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dużym plusem ogródka jest to, że jest on spory – w weekend lokal pomieści więc wszystkich, którzy wpadną na drinka, pizzę, czy słynne falafele na patyku. Jedzenie smaczne, a ogródek też urządzony ze smakiem!

Kwiatkarnia

gdzie: ul. Zakopiańska 24, Saska Kępa

Kawiatkarnia to trzy w jednym: kawiarnia, bistro i sklepik z kwiatami. Znajduje się na uroczej Saskiej Kępie i przyciąga pięknym ogródkiem, z wygodnymi krzesłami i chillową atmosferą. W otoczeniu kwiatów i drzew można w spokoju zjeść proste dania przygotowywane przez właścicielkę – domowe kremowe desery i pyszne ciasta.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

-->