Wakacyjne filmy na zakończenie lata

Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie. Chcielibyśmy, aby lato trwało cały rok! Aby, przedłużyć wakacyjny klimat przygotowaliśmy obowiązkową listę filmów.

 

„DIRTY DANCING”

(1987), REŻ. EMILE ARDOLINO

Tego filmu nie trzeba chyba przedstawiać? Jeśli, jednak ktoś z Was nie miał, okazji zobaczyć to niech prędko nadrobi zaległości. Młoda dziewczyna Frances przyjeżdża z rodziną do kurortu wypoczynkowego. Na miejscu poznaje instruktora tańca, w którym się zakochuje. Jak na każdych wakacjach turnus szybko mija. Wciąż jednak pozostaje taniec, bez którego wakacji sobie nie wyobrażamy.

„MAMMIA MIA!”
(2008), REŻ. PHYLLIDA LLOYD

Jeśli marzycie, o Grecji ten film przekona Was do wyprowadzki! Hity zespołu kultowego musicalu z piosenkami ABBY wprawią Was w dobry nastrój. Gwiazdorka obsada, piękne widoki i dobrze przemyślany scenariusz sprawiają, że film stał się hitem! Musical w dużej mierze bazuje na standardowych komediach romantycznych, ale nam to nie przeszkadza.

„NIENASYCENI”
(2005), REŻ. LUCA GUADAGNINO

Akcja filmu rozgrywa się we Włoszech. Paul i Marianne spędzają sielskie wakacje, dopóki zaproszeni goście wprowadzają nieoczekiwany zamęt. „Nienasyceni” to także wspaniała gra aktorską z Tilą Swinton, Ralphem Fiennesem, Dakotą Johnson i Matthiasem Schoenaertsem w rolach głównych. Taką ucztę dla oka koniecznie musicie zafundować sobie przed końcem tego lata.

„VICKY CRISTINA BARCELONA”

(2008), REŻ. WOODY ALLEN

Filmy Woodego Allena to zawsze dobry pomysł. A kiedy dwie Amerykanki, Vicky i Cristina, przyjeżdżają, na wakacje do Barcelony wszystko się może zdarzyć. W filmie czuć Hiszpański temperament. W inteligentny sposób pokazane są różne oblicza miłości.

„UTALENTOWANY PAN RIPLEY”
(1999), REŻ. ANTHONY MINGHELLA

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to musicie się pospieszyć! Piękne kadry zdecydowanie kojarzą się z wakacjami. Na ich zakończenie ten film zadziała jak cudowne lekarstwo. Podobnie zresztą, jak grający w nim, młody Jude Law i równie piękna Gwyneth Paltrow. Pozycja obowiązkowa również dla tych, którzy kochają modę, jazz i Włochy!

Zdjęcia: Pinterest/Materiały prasowe

-->