Wakacyjne filmy na zakończenie lata

Sezon wakacyjny niedługo się kończy. Nostalgia mijającego lata pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Z tej okazji przygotowaliśmy obowiązkową listę filmów, która wprawi Was w dobry nastrój. 

 

 

„DIRTY DANCING”

(1987), REŻ. EMILE ARDOLINO

Tego filmu nie trzeba chyba przedstawiać? Jeśli, jednak ktoś z Was nie miał, okazji zobaczyć to niech prędko nadrobi zaległości. Młoda dziewczyna Frances przyjeżdża z rodziną do kurortu wypoczynkowego. Na miejscu poznaje instruktora tańca, w którym się zakochuje. Jak na każdych wakacjach turnus szybko mija. Wciąż jednak pozostaje taniec, bez którego wakacji sobie nie wyobrażamy.

„MAMMIA MIA!”
(2008), REŻ. PHYLLIDA LLOYD

Jeśli marzycie, o Grecji ten film przekona Was do wyprowadzki! Hity zespołu kultowego musicalu z piosenkami ABBY wprawią Was w dobry nastrój. Gwiazdorka obsada, piękne widoki i dobrze przemyślany scenariusz sprawiają, że film stał się hitem! Musical w dużej mierze bazuje na standardowych komediach romantycznych, ale nam to nie przeszkadza.

„NIENASYCENI”
(2005), REŻ. LUCA GUADAGNINO

Akcja filmu rozgrywa się we Włoszech. Paul i Marianne spędzają sielskie wakacje, dopóki zaproszeni goście wprowadzają nieoczekiwany zamęt. „Nienasyceni” to także wspaniała gra aktorską z Tilą Swinton, Ralphem Fiennesem, Dakotą Johnson i Matthiasem Schoenaertsem w rolach głównych. Taką ucztę dla oka koniecznie musicie zafundować sobie przed końcem tego lata.

„VICKY CRISTINA BARCELONA”

(2008), REŻ. WOODY ALLEN

Filmy Woodego Allena to zawsze dobry pomysł. A kiedy dwie Amerykanki, Vicky i Cristina, przyjeżdżają, na wakacje do Barcelony wszystko się może zdarzyć. W filmie czuć Hiszpański temperament. W inteligentny sposób pokazane są różne oblicza miłości.

„UTALENTOWANY PAN RIPLEY”
(1999), REŻ. ANTHONY MINGHELLA

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to musicie się pospieszyć! Piękne kadry zdecydowanie kojarzą się z wakacjami. Na ich zakończenie ten film zadziała jak cudowne lekarstwo. Podobnie zresztą, jak grający w nim, młody Jude Law i równie piękna Gwyneth Paltrow. Pozycja obowiązkowa również dla tych, którzy kochają modę, jazz i Włochy!

Zdjęcia: Pinterest/Materiały prasowe

-->