Rusza pierwsza polska edycja VeggieWorld, największych i najstarszych targów wegańskich w Europie

W dniach 12-13 maja 2018 w Warszawie na Mińskiej 65 odbędzie się pierwsza polska edycja VeggieWorld, największych i najstarszych targów w Europie promujących roślinny styl życia. VeggieWorld to otwarta platforma inspiracji i edukacji, pełna wystawców, wykładów, warsztatów oraz spotkań z ponad 20 propagatorami roślinnego stylu życia z Polski i ze świata. Będą to m.in. dr Melanie Joy, Monika Mrozowska, Vienio, Malka Kafka, Areta Szpura czy Orina Krajewska.

Oprócz uczestniczenia w spotkaniach, będzie można zrobić zakupy u licznych wystawców, zjeść pyszny wegański obiad i zapisać się na warsztaty z fotografii potraw lub wziąć udział w porannym treningu biegowym. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci w specjalnie przygotowanej strefie. 

VeggieWorld jest najważniejszym wegańskim wydarzeniem, które organizowane jest już w 14 europejskich miastach, takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium czy Berlin. Od pierwszych edycji targi są tłumnie oblegane przez odwiedzających. Średnia liczba gości to około 8000 osób. Ponadto warszawska edycja VeggieWorld rozpocznie XII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, która odbędzie się w dniach 12-20 maja.

Więcej informacji o wydarzeniu i pełna lista wystawców dostępna na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/285524708642769

Organizatorem jest międzynarodowa organizacja ProVeg, działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej i zabiegająca o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. Imprezę współorganizuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, od 15 lat walczy o poprawę losu zwierząt w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:  SZAMOWYZWALACZ vol. 3, czli Vienia rozmowy przy stole: Areta Szpura

Dodaj komentarz

-->