Nie tylko książki. Księgarnie, które trzeba zobaczyć

Ostatnio pisaliśmy o miejscach w Krakowie, w których warto zaszyć się z książką. Dziś idziemy o krok dalej i pokazujemy księgarnie na świecie które trzeba odwiedzić. Nie przy okazji, nie przechodząc obok, tylko pojechać do nich specjalnie. I nawet jeśli nie kupimy ani jednej książki, to wycieczka zdecydowanie nam się opłaci.

unica
Liberia Aqua Alta
Wenecja, Sesistere Castello, 5176/B
Na wejściu wita nas tu olbrzymia gondola wypełniona książkami. Marinistycznych elementów jest tu jednak znacznie więcej. Książki poupychane są między wiosłami, sterami i kotwicami. Same też występują w roli mebli. Z encyklopedii zbudowane są schody, które prowadzą na piętro a okładkami książek udekorowane jest patio. Dla wyznawców literatury może to być przykry widok, bo w Liberia Aqua Alta książki traktuje się dość hmm przedmiotowo. Mimo wszystko między półkami z książek i krzesłami z książek można znaleźć ciekawe i wartościowe książki. Trzeba tylko wyostrzyć spojrzenie.

12115567_909009952513327_1439565778798627691_n
World on Water
Londyn
World on Water to barka zaaranżowna na księganie. Nie ma tu dużo miejsca, ale wszystko jest tak sprytnie urządzone, że spokojnie można przepaść tu na kilka godzin. Barka krąży po kanałach Londynu polując na czytelników. Z moich obserwacji wynika, że jej właściciel również na łódce mieszka, ale nie mam pewności. Na pewno jednak mieszka tam ponad setka książek i para kociaków. O wyporność łódki nie pytajcie. Jakimś cudem na dno nie idzie.

Juniper Books
Juniper Books
Windsor, 1990 Ottawa Street
Malutka księgarnia w niepozornym amerykańskim mieście. Spokojnie można przejść obok niej nie zaglądając nawet do środka. Dom-księgarnia kryje jednak w sobie wiele tajemnic. Pierwsza z nich to fakt, że cały od łazienki po kuchnię wypełniony jest książkami. Ba! Książki trzyma się tu nawet w piekarniku i są to oczywiście książki kucharskie. Ta księgarnia to trochę taki dom strachów dla kujona. Trochę śmieszne, trochę straszne.

Book2 columbia
9 3/4 Bookstore and Cafe
Las Palmas
Wbrew pozorom do Kolumbii można wybrać się też po książki. Księgarnia 9 i 3/4 to miejsce, które zostało zaprojektowane z myślą o czytelnikach-podróżnikach. Olbrzymia księgarnia kryje w sobie przestrzenne kubiki wyłożone pluszem, w których można zaszyć się z książką, ścianę porośnietą prawdziwymi roślinami, którą udekorowana jest część przyrodnicza i pływający sufit, z którego można obserwować czytelników. Architektom projektującym to wnętrze przyświecała myśl, że księgarnia podobnie jak przygodowa książka powinna dostarczać wrażeń.

Jeżeli najpierw wolicie zwiedzić nasze księgarnie, to krakowski wybór znajdziecie tu!

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->