Top 5 najlepszych plaż w Polsce

Wybieracie się w sezonie letnim nad morze i szukacie wymarzonej plaży? Czystej, z toaletami, barami i z bezpieczną strefą do pływania? Przedstawiamy Wam pięć plaż, które w rankingu tworzonych przez użytkowników strony rankingplaz.pl zajęły najwyższe miejsca.

Świnoujście

plaża świnoujście

Plaża w Świnoujściu jest bardzo długa – to aż 4 kilometry – i wyjątkowo szeroka, bo aż na 200 metrów. Położona jest w odległości kilkunastu minutowego spaceru od centrum miasta (2 kilometry). Wejść na plażę jest 12, można tu wypożyczyć leżak i opalać się na piasku lub wykąpać w morzu – zejście do wody jest przyjazne i łagodne, a bezpieczeństwa wypoczywających pilnują ratownicy. Do dyspozycji letników są toalety i przebieralnie, w sezonie pojawią się dodatkowo atrakcje dla dzieci. Na plaży znajdują się trzy falochrony.

długość plaży: 4 km
szerokość plaży: 200 m
odległość od centrum: 2 km
toalety: 12 w sezonie
przebieralnie: brak
bary: tak
atrakcje dla dzieci: w sezonie
wypożyczalnia leżaków: tak
strzeżone kąpieliska: tak

Chałupy

chałupy

Plaża jest położona w kierunku wschodnim, szeroka, bardzo urokliwa, z pomostem. Minusem jest brak parkingu w jej pobliżu. Piaszczysta plaża ma długość 2 km, szerokość 60 km, a od centrum miejscowości dzieli ją 200 m. Wejścia na plażę są otoczone lasem i wydmami, jest ich łącznie 20. Na plaży jest jeden bar, w sezonie liczne atrakcje dla najmłodszych oraz toalety.

długość plaży: 2 km
szerokość plaży: 60 m
odległość od centrum: 200 m
liczba wejść na plażę: 6 (+14)
toalety: tak
przebieralnie: nie
bary: 1 na plaży
atrakcje dla dzieci: w sezonie
wypożyczalnia leżaków: nie
strzeżone kąpieliska: tak

Trzęsacz

trzęsacz

Plaża w Trzęsaczu jest piaszczysta, długa na 2 kilometry i szeroka na 40 metrów. Położona jest niedaleko od centrum – tylko 200 metrów. Można wybrać jedno z dwóch wejść przez las i wydmy. Wypoczywający mogą skorzystac z dwóch toalet, mogą też wypożyczyć leżak, a w sezonie pojawią się również atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Bezpieczeństwa miłośników kąpieli morskich strzegą ratownicy. Zejście do wody jest łagodne.

długość plaży: 2 km
szerokość plaży: 40 m
odległość od centrum: 200 m
liczba wejść na plażę: 2 oficjalne
toalety: 2
przebieralnie: brak
bary: nie ma
atrakcje dla dzieci: w sezonie
wypożyczalnia leżaków: tak
strzeżone kąpieliska: tak

Dźwirzyno

dźwirzyno

Szeroka (100 m), piaszczysta plaża oddalona jest od centrum jedynie 140 metrową wydmą pokrytą zielonym lasem sosnowym, który tworzy unikalny mikroklimat o silnym zdrowotnym działaniu na organizm człowieka. Nowo oddane w 2015 roku zejście na plażę (jest ich łącznie 9) przystosowane do wózków dziecięcych oraz inwalidzkich znajduje się przy restauracji Plaza Park. Na plaży są obecne przebieralnie, leżaki, bary, toalety. Kąpielisko to aż 1,7 km.

długość plaży: 5 km/1,7 km
szerokość plaży: 100 m
odległość od centrum: 140 m
liczba wejść na plażę: 9
toalety: 4 + toi toi
przebieralnie: tak
bary: sezonowo
atrakcje dla dzieci: sezonowo
wypożyczalnia leżaków: tak
strzeżone kąpieliska: tak

Darłówko Wschodnie

darłó

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami – ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Na tej plaży udostępnione jest boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie.

długość plaży: 300 m
szerokość plaży: 100 m
odległość od centrum: 3 km
liczba wejść na plażę: 5
toalety: 1 przy plaży
przebieralnie: nie
bary: 1 bar + sezonowy
atrakcje dla dzieci: w sezonie
wypożyczalnia leżaków: w sezonie
strzeżone kąpieliska: tak

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->