Co robić w ten weekend w Warszawie!

Lato za rogiem, chociaż trochę śmieje się nam w twarz co jakiś czas chowając się za rogiem w weekend i tak wszyscy ruszymy nad Wisłę i do parków, aby odpocząć od dusznych klubów. Przygotowaliśmy da was więc kilka opcji na to co robić przez najbliższe trzy dni.

1) Monotype Fest w CSW – 15/16.05

Po ubiegłorocznym sukcesie, Strefa: MonotypeFest rozwinęła skrzydła i zaprasza na dwie sceny. Pierwsza ma skłaniać do interakcji, druga – wymagać większego skupienia. Tak przynajmniej zapewniają organizatorzy. Artyści, w dużej mierze będący motorem napędowym niezależnej wytwórni MonotypeRec., przyciągną głównie miłośników noise’u i elektronicznej muzyki eksperymentalnej

2) Otwarcie Cudu Nad Wisłą – 15.05

Kari, Hatti Vatti, Emade, Misia Furtak i Spisek Jednego to piątka artystów, która otworzy już dzisiaj Cud Nad Wisłą. Wszyscy pojawią się na pierwszej imprezie z serii Heineken City Nights a fanów dobrych polskich brzmień i jednej z najbardziej lubianych nadwiślańskich miejscówek nie może tam zabraknąć.

3) Mustache Yard Sale w Pałacu Kultury i Nauki – 16/17.05

Każda zmiana jest dobrą okazją do zakupów. Zmiana pory roku, zmiana statusu (maturzyści!), zmiana mieszkania (ja!) i tysiące innych codziennych zmian, zmianek i zamianek. Wszystkie trzeba uczcić. A jeśli już świętować, to wśród swoich. Mustache Yardsale to odbywający się cyklicznie targ ubrań, dizajnu, książek, mebli, biżuterii i wszystkiego co pochodzi z małych, internetowych sklepów. Można się umaić, urobić i zatracić.

4) Żarcie na Kółkach na Placu Defilad – 16/17.05

Stęskniliśmy się. Oczywiście za nami już wspaniałe odsłony tegorocznego Żarcia Na Kółkach pod Stadionem Narodowym i na lotnisku w Modlinie, ale to Pałac jest naszą ulubioną miejscówką do spożywania zbyt dużych ilości przepysznego jedzenia. Tym razem pod PKiNem pojawi się 55 food trucków podzielonych na trzy podgrupy – burgery, kuchnię świata i słodkości. Dla tych, którzy wiecznie narzekają, że tylko burgery można jeść na zjazdach mamy świetną wiadomość – burgerowych food trucków będzie 12 – podczas gdy przedstawicieli pozostałych dwóch grup będzie 43.

5) Baash na Plażowej – 16.05

BAASCH – młody, ale już ceniony producent muzyczny, kompozytor i wokalista. Zadebiutował EPką “Simple Dark & Romantic Songs”. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup, wystąpił na wielu festiwalach, m. in. Tauron Festiwal Nowa Muzyka i FreeFormFestival. Skomponował ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu Tomasza Wasilewskiego “Płynące wieżowce”. Zremiksował również utwory takich artystów jak Rubber dots czy Avtomat. Najnowszy album BAASCHA ukazał się 2 marca 2015 roku pod szyldem wytwórni NEXTPOP.

Dodaj komentarz

-->