Co robić w ten weekend w Warszawie vol. 8

Każdy weekend przybliża nas coraz bardziej do astrologicznej jesieni, a później zimy. Nastaną takie piątki, soboty i niedziele, które będziemy woleli spędzać przykryci kocami od stóp do głów. W jednej ręce będziemy dzierżyć owocową herbatkę, a w drugiej pilota. W telewizji będą leciały powtórki kultowych polskich komedii, które znamy już na pamięć. Tak będzie, ale póki co, cieszmy się nadchodzącym weekendem! Jeszcze letnim i może jeszcze choć przez chwilę ciepłym i słonecznym. W ten weekend dużo imprez związanych z jedzeniem, bo na zimę trzeba przybrać trochę masy, a nad rzeźbą popracować dopiero wiosną.

12.09 w Plażowej będziecie mieli okazję posłuchać zespołu Kamp!, którego nie trzeba przedstawiać. Chłopaki zagrają piosenki z swojego pierwszego albumu. Nie zapomnijcie zabrać butów do tańczenia! Początek o 20.00. Wstęp wolny.

W Hockach Klockach turnus kolonijny zakończy się DJ setem Pana Yapy, którego możecie pamiętać z programu  5-10-15. Początek o 21.00, ale już od 17.00 będziecie mogli się wcielić w gwiazdy teledysku do piosenki „Jutro będę wczorajszy” kabaretu OT.TO. Dla wszystkich, którzy wezmą udział, przewidziane prezenty.

1500m2 nowy sezon przywita z przytupem. Do jednego z naszych ulubionych klubów w stolicy przyjedzie Recondite,jedna z najjaśniej świecących gwiazd europejskiego techno zagra swojego doskonałego live’a i grzechem byłoby go przegapić.

W Temacie Rzeka impreza jak za dawnych lat. Jak zapowiadają organizatorzy, „chcą powrócić do czasów, gdy wszystko było nieodkryte, tajemnicze i pełne niedopowiedzeń”. Za gramofonami staną: PARYSS, Dj Komix i Zack Parano. Start 22.00.

W barze Studio zaśpiewamy wspólnie „Finlandię” i wypijemy za lato jakiego już nigdy nie będzie. Najsmutniejsze disco w mieście rozpocznie się o 22.00 koncertem Skubasa.

13.09  to dzień dla fanów wegetariańskiego jedzenia. Na Saskiej 78 od godz. 11.00 będą na was czekać wege foodtrucki. Wśród karmiących m.in. Falafel Bejrut, Tel Aviv, Slow Food czy Burning Hand and Plates. Oprócz tego będziecie mogli kupić na targu ekologiczne produkty.

Jak już się napchacie to warto pojechać na Stadion Narodowy i poszukać ciuchów w nowym rozmiarze. Tam na targach zaprezentuje się 250 wyselekcjonowanych projektantów Slow Fashion. Pokażą oni najnowsze kolekcje ubrań, biżuterii i dodatków dla kobiet, mężczyzn i dzieci – wszystko własnego autorstwa. A jeśli się spóźnicie to możecie też wpaść na zakupy w niedzięlę.

Sobota to ostatni moment na zrobienie porządku w szafach i sprzedania rzeczy, których nigdy już na siebie nie założycie, nie lubicie i, z których wyrośliście. Podczas Święta Wisły od godz. 12.00 w Pomost 511 odbędzie się wyprzedaż garażowa, dzięki której możecie zyskać dodatkowe pieniądze na…zakup nowych rzeczy np. od innych wystawców z garażówki.

W Plażowej wystąpi Kari Amirian. Producentka i singer-songwriter’ka uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej nagrała do tej pory dwie dobrze przyjęte płyty: “Daddy Says I’m Special” oraz “Wounds And Bruises”. Start godz. 20.00. Wstęp wolny.

Wieczorem w Teatrze WarSawy razem z Kwartetem ProForma zagra Kazik Staszewski. Podczas koncertu wykona utwory, których zazwyczaj nie mamy okazji usłyszeć na żywo. Koncert zostanie zarejestrowany i ukaże się na płycie. Start o godzinie 19.00. Bilety w cenie: 50zł, 60zł.

14.09 rozpocznijcie dzień od śniadania w Ogródku Jordanowskim na Mokotowie. Od niedawna również w tej dzielnicy odbywa się popularny Targ Śniadaniowy. W tę niedzielę będziecie też mogli śniadaniować w Parku Moczydło.

Aby zaspokoić apetyty i najeść się do syta, wybierzcie się na jesienną edycję targów kulinarnych Warszawski Smak. Rozpocznie się już o godz. 11.00 i potrwa do 18.00 w klubie 1500m2 do wynajęcia. Będziecie mogli kupić produkty od lokalnych producentów oraz akcesoria kuchenne. Poza tym spróbować tradycyjnych, polskich przysmaków i tych bardziej egzotycznych, i wyszukanych oraz przekonać się, jak gotują blogerzy kulinarni.

W Cafe Kulturalna impreza ku pamięci największego muzycznego kosmonauty nad Wisłą – Maceo Wyro. Zagra kwartet Hiatus Kaiyote. Pochodzą z Australii i opisują swoją muzykę hasłem „multi-dimensional polyrhytmic gangster shit”. Gatunki w ich muzyce mieszają się ze sobą, tworząc nową jakość, często opisywaną jako soul przyszłości. Początek godz. 20.30. Bilety w cenie 55 zł, 65 zł.

 

Dodaj komentarz

-->