Co robić w ten weekend w Warszawie – Volume 7

Wrzesień. Jeszcze nie koniec lata, ale już początek jesieni. Zimno, deszczowo i jakoś tak nieprzyjemnie się robi. Powrót do szkoły, pracy, obowiązków. Koniec wakacji. Początki jesiennej chandry i te ciemne, wiszące nad miastem chmury. W pierwszy weekend września zamiast patrzeć w górę i czekać na deszcz, spójrzmy na to, co dzieje się na gruncie muzycznym.

5.09 na Placu Defilad coś dla fanów Fab Four. Czterech muzyków ukrywających się pod kryptonimem Beatles for sale zagra koncert z okazji 50-lecia ukazania się płyty „A Hard Day’s Night” zespołu The Beatles. Ich występ uświetnią starzy wyjadacze – Muniek Staszczyk oraz Tymon Tymański, którzy również podzielają miłość do piosenek Beatlesów. W razie deszczu koncert odbędzie się w barzeStudio. Początek o 22.30.

Jeżeli nie jesteście beatlemaniakami w Stacji Mercedes możecie posłuchać starego, dobrego zespołu Muchy, który gra rocka w przebojowej i modnej wersji, a przy tym bardzo bezpretensjonalnie. Muzycznie inspirują  się takimi twórcami jak The Smiths, The Velvet Underground, Modest Mouse, czy Republika. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

 

A jeśli macie ochotę na imprezę w stylu lat 70., 80. i 90. to wpadajcie do Sezonu nad Wisłą, gdzie legenda i styl będzie przeplatać się z niezwykłą muzyką z tamtych lat. O oprawę muzyczną zadbają the Mash’Up Team: DJ Majestic i DJ Pit, którzy przypomną do czego kiedyś się tańczyło i podpierało ściany.

6.09 Plac Defilad będzie należał do Króla, Błażeja Króla, który umarł jako współtwórca zespołu UL/KR, ale powstał jako artysta solowy i zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Nielot”. Po koncercie odbędzie się impreza pod hasłem „BYŁAŚ SERCA BITEM” w Cafe Kulturalna. W razie deszczu koncert zostanie tam przeniesiony, a zacznie się o 22.00.

 

Tego dnia przyjdzie nam pożegnać się z jedną z najfajniejszych letnich miejscówek w Warszawie – Stacją Mercedes. Letni sezon zakończy się tam koncertem Andrzeja Smolika, który przez wielu uznawany jest za jednego z najlepszych producentów na polskiej scenie muzycznej. Razem z nim wystąpią: Kev Fox, Katarzyna Kurzawska i Tomasz Organek. Koncert rozpocznie się o 20.00.

 

6.09 i 7.09 w nadwiślańskim Sezonie coś dla wielbicieli czarnych płyt. Odbędzie się tam Winyl Market, na którym będziecie mogli kupić, sprzedać lub wymienić swoje płyty winylowe. Pojawią się zasoby płytowe z takich miejsc jak Vinyl Tamka, Dwie Strony Winylu oraz sprzedawcy z Wolumenu. W trakcie trwania targów organizatorzy udostępnią gramofony, więc jeżeli będziecie mieli ochotę trochę poskreczować i choć trochę znacie się na tym sprzęcie, będziecie mogli sprawdzić się w roli didżeja. Winyl Market rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 20:00.

A jeśli weekendu nie chcecie zakończyć muzycznie, to możecie teatralnie. 7.09 z okazji inauguracji sezonu
od godz. 11.00 zjecie śniadanie przy stole ustawionym na Placu Defilad w towarzystwie aktorów Teatru Studio. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia teatru od kulis i przekonania się, jak wyglądają przestrzenie zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających. Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach, na które obowiązują zapisy. Pierwsza startuje o 10.00, a druga o 13.00

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

-->