W komunikacji miejskiej czytamy tylko smartfona? Są na to sposoby!

bari pociąg
Fot: Waldemar Brandt/Unsplash

Pandemia sprawiła, że jeszcze bardziej „przykleiliśmy” się do smartfonów. Widać to szczególnie w komunikacji miejskiej, w której tym bardziej musimy izolować się i trzymać dystans. Social distancing musi być szczególnie dotkliwy dla mieszkańców południa, którzy przyzwyczajeni są do tego, ze miejsca publiczne to swoista agora. Na fajny pomył, mający na celu oderwanie użytkowników lokalnych pociągów od ekranów, wpadły władze włoskiego Bari.

Bari poezja i literatura w pociągach

Na Stazione Centrale, czyli dworcu głównym w mieście, pojawiły się specjalne automaty. Można dzięki nim wydrukować krótkie teksty, które mają uprzyjemnić podróż użytkownikom komunikacji i choć na chwilę odciągnąć ich uwagę od smartfonów. Urządzenie nazywa się TYT, czyli Take Your Time i pozwala na wydrukowanie tekstu z kilku proponowanych kategorii. Poróżni moa wybrać jedną z pięciu kategorii. Są to: dla młodzieży, przygodowe, romantyczne, humorystyczne i poezja/teatr.

Akcja ruszyła 29 stycznia i już od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Władze już zapowiedziały, że planują jej rozszerzenie na inne obiekty użyteczności publicznej w tym urzędy czy lotnisko.

 

-->