Tygodniowy imprezowy TOP 5 #11

Wiosna nadeszła z należytą werwą – nie tylko za oknem, bo kwitną nam przepiękne wydarzenia. A my i Going.wiemy, które z nich są najlepsze. W ten weekend z muzycznego dobra wybieramy, przebieramy takie oto TOP-y:

IMPREZA: Urodziny Oli Teks i MKO – 1.04, Mózg Powszechny


Łatwo jest zachwalać zagranicznych artystów wymieniając w kilku opisowych zdaniach ich fascynacje, labele w których wydawali i innych muzyków, którzy szanują ich twórczość. W naszym kraju trzeba pamięać, że za każdym takim eksportowym wydarzeniem stoi jakiś polski DJ, który postanowił zaryzykować swój czas i pieniądze, by sprawdzić czy innym spodoba się ta sama muzyką co jemu. Dwójka z takich właśnie ambitnych i bardzo aktywnych promotorów będzie świętować swoje urodziny już w ten piątek. Oprócz solenizantów możemy się spodziewać wielkiego grona zaprzyjaźnionych djów i producentów i pijaństwa do wczesnych godziny rannych. W dodatku w Mózgu!

IMPREZA: Stephan Bodzin – 1.04, Nowa Jerozolima


Stephana Bodzina klubowej publice nie trzeba przedstawiać, a nawet nie wypada. Człowiek, którego kariera zaczęło się ponad dekadę temu do naszego kraju przyjedzie w ramach promocji swojego najnowszego albumu “Powers of Ten”. Przez lata swojej kariery Bodzin dał się poznać jako świadomy trendów i zmian zachodzących w muzyce artysta, który nie tylko był doceniany przez wielu tuzów elektroniki, ale dzięki bliskiej z nimi przyjaźni tworzył kolaboracje uwielbiane przez fanów. W stolicy Bodzin zaprezentuje się w swojej najlepszej wersji, czyli LIVE i pozwoli nam usłyszeć z pierwszej ręki, jak u naszych zachodnich sąsiadów brzmi dobra elektronika.

KONCERT: Super Girl & Romantic Boys – 1.04, Hydrozagadka


Legendy warszawskiej sceny powróciły na dobre w 2013 roku, gdy w końcu oficjalnie światło dzienne ujrzał ich debiutancki album “Miłość z tamtych lat”, który przez dekadę zdobył status kultowego wśród stołecznych słuchaczy. Trzy lata od ich wielkiego powrotu SG&RB wracają już w 100% nie tylko koncertowo, ale też z całkowicie nowym materiałem zatytułowany “Osobno”. Na koncercie zespołu możemy spodziewać się tego, czym rozkochali w sobie słuchaczy lata temu, a serca zdobyli na zawsze. Fascynację retro, nostalgiczne brzmienia elektroniki lat 80, zabawkowe oldskulowe syntezatory i kocertowe szaleństwo.

KONCERT: The Stubs – 1.04,Cafe Kulturalna


The Stubs tworzą, jak sami twierdzą – niskobudżetowym rock’n’rollem. Na koncie mają LP „The Stubs” (2011, Antena Krzyku), EP „Kill Yourself” (2012, Instant Classic) oraz LP „Second Suicide” (2013, Instant Classic). 14 listopada 2014 premierę miał ich trzeci long play – „Social Death By Rock ‚N’ Roll”. Zespół nieustannie koncertuje w kraju i zagranicą zaczynając od małych klubów i skłotów na dużych scenach festiwalowych kończąc. W sierpniu ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seatle. Sprawdźcie w tę sobotę, czy zachodniobrzmiący band może się równać umiejętnościami z krajami, w których rock’n’roll się narodził – naszym zdaniem zdecydowanie tak!

KONCERT: Smolik & Kev Fox – 2.04, Palladium


Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na kilka dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Warto więc odwdzięczyć się Kevowi za to, że znowu do nas wpadł i pośpiewać razem z nim w Palladium.

Going_pobierz_1000x250-01

Dodaj komentarz

-->