TOP 5 wystawców na Niech żyje papier!

Kochamy papier. Kochamy zeszyty, notesy i wszystko, co się wiąże z zapisywaniem. Nasze dzieciństwo przypadło na papierową posuchę. Były co prawda kolorowe karteczki, którymi wymienialiśmy się na korytarzach, ale poza tym tornistry wypełnione były dość siermiężnymi zeszytami z podobiznami zachodnich boysbandów na okładkach. Niedostatki dzieciństwa odbijamy sobie w dorosłości. Na imprezę magazynu „Zwykłe Życie” organizowaną pod hasłem „Niech żyje papier!” cieszymy się więc jak na własne urodziny. Jeśli chcecie sprawić komuś papierowy prezent, to mamy pięć pomysłów.

Oprawa Treści

oprawa-tresci
Kiedy widzimy ich notesy, do głowy przychodzi nam tylko jedno słowo: „kosmos”. Tak przynajmniej wyobrażamy sobie powierzchnię różnych planet. Okładki notesów powstają poprzez rozprowadzenie farby na tafli wody. Ale oprócz tworzenia unikalnych notesów Oprawa Treści zajmuje się również oprawą i renowacją książek. Ten młody projekt powstał bowiem pod skrzydłami rodzinnej introligatorni funkcjonującej od dekad.

Rzeczownik

rzeczownik
Kto? Co? Rzeczownik! To spełnienie marzeń o miejscu, które gromadzi drobne przyjemności – kartki, ilustracje, notesy, papiery do pakowania i inne pięknie wykonane drobiazgi. Rzeczownik gromadzi produkty papierowe wytwarzane na całym świecie, a na blogu będącym częścią Rzeczownika możecie sobie dodatkowo poczytać o tych cudeńkach. Wprawdzie nie na papierze, ale też dobrze!

Nebo

nebo
Projekt promujący ukraińskich dizajnerów w Polsce. Dobrze wiedzieć, że nie samym złotkiem i brokatem nasz wschodni sąsiad żyje. Jak widać, hipsterzy wszystkich krajów łączą się. Inaczej faktu ubóstwiania Wesa Andersona wytłumaczyć się nie da. Wśród zeszytów kijowskiej marki znajdziemy zarówno te inspirowane filmem „Moonrise Kingdom”, jak i prezentujące reprodukcje obrazów Breughla.

Wondermarket

wondermarket
Ten sklep internetowy sprzedaje z kolei wyłącznie produkty projektowane i produkowane w Polsce. Ich flagowy produkt to wszelkiego rodzaju „plannery”, czyli notatniki, które oprócz tego, że cieszą oko, pomogą ci też ogarnąć życie. Wonder Taste porządkuje przepisy, menu Planner rozplanuje posiłki na cały tydzień, Shopping Planner zapanuje nad zakupami, a Daily Planner uporządkuje codzienny chaos.

Zagrywki

zagrywki
Piękne i rzadkie okazy fauny można odkrywać nie tylko w dziczy. Możesz to robić także na papierze – dosłownie i w przenośni. Gry typu memory, autorstwa ilustratorek Magdaleny Stadnik i Kasi Walentynowicz, przedstawiają przeróżne stwory, którym grozi wyginięcie. Jest m.in. „Dzika zgraja”, są „Ptaki”, a w każdym zestawie pięknie zilustrowanych kart są także obszerne informacje o prezentowanych zwierzętach. Odkryj je, zanim będzie za późno!

Dodaj komentarz

-->