Top 5 plenerowych wydarzeń nadchodzącego weekendu w Warszawie

Planszówki w ciemnych klubach i grzańce z gożdzikami popijane pod kocykami w lokalach za bardzo kojarzą się z zimą. A zimy mamy już dosyć. Pogoda za oknem nie rozpieszcza, to fakt. W nadchodzący weekend ma jednak miejsce sporo wydarzeń plenerowych – targi jedzeniowe, spotkania nad Wisłą, biegi… Zaklinamy więc deszcz i ruszamy tłumnie w plener przywołując lato. Kto wyrusza z nami?

6 Bieg Wegański – Vegan Run

gdzie: Wybrzeże Gdyńskie 4
kiedy: 7 maja, niedziela, 9:00 – 17:00
więcej info: tutaj

Już po raz kolejny odbędzie się Bieg Wegański – całodzienne wydarzenie, łączące radość biegania z okazją do poznania barwnych smaków kuchni roślinnej z całego świata. W programie:
1. Bieg Główny: trailowa trasa na trzech dystansach: 5, 10 i 21 km
2. Decathlon Biegi dla dzieci
3. Spacer po zdrowie
4. Kasza Party dla wszystkich biegaczy
5. Zabiegany Targ Wegański
6. Akcja charytatywna na rzecz Schronisko w Korabiewicach Viva
Z każdej opłaty startowej 5 zł trafi na rzecz Schroniska w Korabiewicach pod opieką Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Zabiegany Targ Wegański

gdzie: Wybrzeże Gdyńskie 4
kiedy: 7 maja, niedziela, 9:00 – 17:00
więcej info: tutaj

Oprócz vege biegu, na Wybrzeżu Gdyńskim nie zabraknie także dobrej, roślinnej kuchni. Organizatorzy zapewniają – będzie pysznie, syto i różnorodnie.
Będzie można zjeść włoską wegańska pizzę, amerykańskie wegańskie burgery z grilla, hiszpańską paellę oraz indyjskie pierożki. Klasycznie dla kuchni wegetariańskiej pojawią się także hummusy smakowe – z awokado czy z granatem, kanapkach z Falafela Bejrut, w orientalnych sałatkach.
Dla fanów zup polska pomidorowa oraz indyjski dhal, a na deser wegańskie lody, gofry z kokosową bitą śmietaną oraz roślinne ciasta – między innymi tofurnik z mango, deser z tapioki czy jaglana szarlotka.

Otwarcie sezonu nad Wisłą – Pomost 511, Barka

gdzie: Barka, Pomost 511
kiedy: 5 maja, piątek, g. 22:00
więcej info: tutaj i tutaj

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, Wisła także szykuje sporo atrakcji. W piątkowy wieczór odbędą się imprezy inaugurujące letni sezon na Pomoście 511 i na Barce. Co na was czeka?
Weekend na Pomoście 511:
Piątek:
Homer x Panda x Eklektik Selektah (KokaFellaz)
Kotojeleń (Rapperoni)
Sobota:
Piotr Kędzierski
Dj Boogie
Weekend na Barce:
Piątek: Soul Service
Sobota: DUNNO Recordings

Trzydniowa impreza w Rejsie

gdzie: Rejs, Płyta Desantu
kiedy: 5 – 7 maja
więcej info: tutaj

Na nadchodzący weekend Rejs zaplanował oficjalne Otwarcie Wakacji nad Wisłą. W ramach trzydniowej imprezy wystąpią dla was trzej artyści z wytwórni Kayax. Pierwszego dnia główną gwiazdą będzie Bownik, drugiego dnia usłyszymy muzykę Pauliny Przybysz, natomiast w niedzielę – Kroki.

Plenerowy festiwal kultury japońskiej – Hanami 2017

gdzie: Iskra, Pole Mokotowskie
kiedy: 7 maja, niedziela, g. 10:00
więcej info: tutaj

Japońskie wiśnie sakura właśnie zaczynają kwitnąć na warszawskim Polu Mokotowskim. Z tej okazji jak zawsze w pierwszą niedzielę po Majówce RakuGaku pragnie zaprosić wszystkich miłośników tradycyjnej i współczesnej kultury japońskiej na wspólne podziwianie kwitnących kwiatów wiśni i poznawanie piękna japońskich strojów, obyczajów, kuchni, rękodzieła, muzyki i tańca. Wydarzenie łączy promocję kultury tradycyjnej, sztuk walki, kimon czy tradycyjnych gier z fascynacją cosplay’em, mangą i anime czy kulturą otaku. To co japońskie i warte uwagi w Warszawie – w jednym miejscu, w jednym czasie.

636 komentarzy

Dodaj komentarz

-->