Co robić w ten weekend w Warszawie – Volume 13

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla was krótką checklistę weekendowych wydarzeń, na których nie wypada się pojawić. Dlatego

1. Lapalux, Lone i Darkstar w Cafe Kulturalna – 24.10 start: 21.00

Nie wiemy jak to oblężenie przeżyje Cafe Kulturalna, ale tego wieczoru Pałac Kultury najpewniej poderwie się z ziemi i poleci aż do stratosfery. Do Warszawy zawita bowiem Lone – rozchwytywany IDM’owy producent, który wydał w tym roku świetną płytę „Reality Testing” (o wizualną stronę tego hipnotyzującego występu zadba VJ Konx-om-Pax). Potem ze swoim intrygującym live actem wpadnie trio Darkstar, które przewinęło się przez katalogi Warp i Hyperdub, by w końcu odrzucić dubstepowe inspiracje na rzecz ambitnego popu – natchnionego Animal Collective. Hitowy zestaw uzupełni wymykający się klasyfikacjom, reprezentujący najnowocześniejsze oblicze brytyjskiej sceny Lapalux.

2. Paluch i Miuosh w 1500m2 – 24.10 start: 22.00

Premiera krążka PCC czyli Paluch / Chris Carson „Made in Heaven” planowana jest na 6 października 2014 r. Krążki “NIEBO”, Kali x Paluch „Milion Dróg Do Śmierci”, oraz „Lepszego Życia Diler” osiągnęły spory sukces. Teraz dla odmiany raper postanowił połączyć siły z młodym bardzo zdolnym producentem Chrisem Carsonem. Wśród gości na płycie udzielają się młodzi raperzy kojarzeni głównie z nową szkołą Białas, Quebonafide, Tomb oraz kielecki raper Tau, wcześniej znany jako Medium.

3. John Legend na Torwarze – 24.10 start: 20.00

Zanim odkrył go Kanye West, John Legend był szarą eminencją światka r’n’b, pisał piosenki m.in. dla Alicii Keys, Black Eyed Peas czy Janet Jackson. W 2004 r. wydał swój debiut „Get Lifted” promowany do- skonałym singlem „Ordinary People”. Otrzymał wtedy trzy nagrody Grammy: za najlepszy album r’n’b, dla najlepszego no- wego artysty i najlepszego wokalisty r’n’b. Sześć lat później sporym echem odbiła się jego współpraca z grupą The Roots, z którą nagrał płytę „Hang On in There”. Dziś John Legend to absolutna czołówka gatunku. Wydany w zeszłym roku album „Love in the Future” to jedna z najlepszych płyt r’n’b ostatnich lat, przynosząca eleganckie, tradycyjnie soulowe brzmienia i wzruszające piosenki o miłości. Najlepszy dowód na to, że klasyka Motown się nie starzeje.

4. Mr Beatnick i Estimulo w 1500m2 – 25.10 start: 22.00

Dwaj headlinerzy znani ze swojego bezkompromisowego podejścia do muzyki, pochodzący z dwóch miast, w których zaczęła się europejska muzyka elektroniczna. Miejsce, w którym zaczęła się nasza głęboka przygoda. Brak wydziwionych, lansiarskich ozdób. Brud, underground, muzyka.

5. Ancient Methods w Nowej Jerozolimie – 25.10 start:23.00

Ancient Methods czyli Michal Wollenhaupt (dawniej znany jako DJ Trias, rezydent berlińskiego Tresora i członek ekipy Rampe) D to osoba, która zredefiniowała pojęcie industrial techno. Jego niesamowita seria EP na wytwórni o tej samej nazwie od samego początku tworzyła nowy kanon brzmienia – surowego i agresywnego, przywodzącego na myśl odgłosy średniowiecznej kuźni.

Dodaj komentarz

-->