Przyszłość bez plastiku? Butelki na wodę będzie można…zjeść

Liczba jednorazowych butelek na wysypiskach śmieci ciągle rośnie. Jedynie w Anglii codziennie do kosza ląduje ich około 16 milionów. Kolejne 19 milionów poddawane jest recyklingowi, ale nadal pozostawia to ślad w środowisku – w postaci ropy naftowej. W Stanach Zjednoczonych recykling jest o wiele mniej popularny. Dlatego też, trzech studentów z Londynu postanowiło stworzyć coś, co pomogłoby rozwiązać problem plastikowych butelek i stać się idealnym rozwiązaniem przyszłości. Zaprojektowali pojemnik na wodę, który można zjeść.

Prototyp jadalnej butelki postał w 2014 r. jako alternatywa dla plastikowych butelek. Pomysł zdobył ogromne uznanie, a twórcy kulek z wodą rozpoczęli dopracowywać swój produkt, który jest w tej chwili gotowy do wprowadzenia na rynek.
Jadalna butelka ma kształt kuli i nazywa się Ooho. Zawiera jedną porcję wody, a kulę, po wypiciu zawartości, można zjeść lub umieścić w koszu na kompost.

Najtrudniejszym elementem projektu jest, oczywiście, jadalna i wytrzymała membrana. Po latach testów, naukowcy stworzyli w końcu opakowanie idealne – materiał powstaje po zanurzeniu lodu w chlorku wapnia i ekstrakcie z brązowych glonów. Jest zdrowa i – w wersji podstawowej – bezsmakowa. Zewnętrzną warstwę opakowania należy delikatnie obrać, jak owoc – ta folia także jest ekologiczna i może zostać wyrzucona na kompost.

Kuleczki z wodą już wkrótce mają zostać wprowadzone do lokali, restauracji, a także podczas masowych biegów i zawodów sportowych. Nie możemy się doczekać!

250 komentarzy

Dodaj komentarz

-->