„Prawdziwy Janusz” na wakacjach! Zobacz, co jest typowym obciachem na plaży!

Stereotypowy “Janusz na wakacjach” nosi białe skarpetki do sandałów, żywi się kanapkami z majonezem i zwykle przynosi obciach. Często jest pretekstem do żartów. Jednak to nie on ma powody do wstydu. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przegotował spot reklamowy, w którym promuje kampanię ekoTurysta. Ma ona na celu zwrócić uwagę na częsty problem społeczny. Zaśmiecanie naszego środowiska, a w okresie letnim plaż. W roli głównej wystąpił aktor Teatru Muzycznego Rafał Ostrowski.

– Co jest prawdziwym obciachem na plaży? Wydaje Ci się, że wiesz? Przekonaj się … Obejrzyj film i nie rób obciachu. Przemyśl, podaj dalej! – czytamy w opisie kampanii reklamowej. 

W filmie wykorzystany został stereotyp „typowego Janusza” i udowodnił, że to zachowania innych osób zasługują na publiczne wyśmianie. Bohater filmu może i nie wygląda wyjściowo, ale sprząta nie tylko po sobie, ale i po ludziach, którzy z niego szydzą. Klip stał się hitem Internetu i spotkał się z pozytywnymi komentarzami. 

„To chyba najlepszy spot jaki kiedykolwiek widziałem! Oby więcej ludzi go zobaczyło! Nikt nie powinien się wstydzić swojego wyglądu, a więcej uwagi przykładać do zachowania! Każda plaża, las, ścieżka to nasze wspólne dobro. “Nie szata zdobi człowieka”.

„Spot zasługuje na łapkę w górę, komentarz i udostępnienie dalej! Dobrze wydane pieniądze w słusznej sprawie. Powinno lecieć w kinach przed filmami”.

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->