Gwiazdy JEDNYM GŁOSEM nawołują do zakończenia epoki klatkowej w Unii Europejskiej

Ruszyła nowa kampania Stowarzyszenia Otwarte Klatki “Jednym głosem zakończmy epokę klatkową”, w której siedem polskich gwiazd: Agnieszka Woźniak-Starak, Bartosz Bielenia, Anna Dereszowska, Lara Gessler, Rafał Maślak, Tomasz Raczek oraz Zuza Kołodziejczyk, nawołuje do zakończenia klatkowej hodowli zwierząt w Polsce i Unii Europejskiej.

Otwarte Klatki w kampanii JEDNYM GŁOSEM wzywają do zaprzestania hodowli zwierząt w systemie klatkowym. Celem kampanii jest pozyskanie jak największej liczby podpisów pod petycją kierowaną do Ministra Rolnictwa.

Czy wiecie, że W Polsce każdego roku 42 milionów zwierząt gospodarskich jest trzymanych w systemie klatkowym. Przez całe swoje życie, doświadczają bólu, chorób i cierpienia, którym można by zapobiec stosując inny rodzaj chowu.

W dyskusji o prawach zwierząt często zapominamy, że mówimy o milionach czujących istot, które każdego dnia doświadczają niewyobrażalnego cierpienia spowodowanego zamknięciem w ciasnych klatkach i przestarzałymi warunkami hodowli. Czynniki te nie tylko poważnie zagrażają ich życiu i dobrostanowi, ale także odbierają im szansę na humanitarne traktowanie i godne życie – mówi  dr hab. prof. UAM Hanna Mamzer.

Link do petycji skierowanej do Ministra Rolnictwa można podpisać na stronie: www.jednym-glosem.pl.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->