Posprzątaj śmieci z resztą świata!

16 września 2023 r. obchodzimy coroczne święto ekologii, czyli World Cleanup Day. Mieszkańcy 190 krajów na świecie tego samego dnia wychodzą posprzątać swoją okolicę, czyniąc World Cleanup Day największym na świecie ruchem ekologicznym, angażującym 70 milionów osób! W tym roku mieszkańcy Polski również dołączą do inicjatywy i zadbają o czystość swojego otoczenia.

Polska, reprezentowana przez Fundację Planet Heroes, bierze udział w tym wydarzeniu, który odbędzie się 16 września. Do polskiej edycji imprezy dołączają szkoły, firmy i władze kolejnych miast: sprzątać będzie Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Słupsk, Olsztyn, Kielce…

W zeszłym roku udało się zaangażować mieszkańców Polski do zorganizowania ponad 4500 akcji sprzątania w całym kraju. Zbiórki odpadów z polskich plaż, lasów, parków, webinary i pikniki ekologiczne dla mieszkańców miast – wszystkie inicjatywy poszerzają wiedzę Polaków na temat zanieczyszczenia środowiska i sposobów, jak z nim walczyć.

World Clean-Up Day

World Clean-Up Day to cykliczna impreza realizowana od 2008 przez największą na świecie ekologiczną organizację pozarządową: Let’s Do It World. To akredytowany partner Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) oraz Zgromadzenia Środowiskowego Narodów Zjednoczonych (UNEA). Już od 2018 roku organizuje World Cleanup Day – największy na świecie ekologiczny ruch społeczny, w ramach którego mieszkańcy 190 krajów na całym świecie wychodzą jednego dnia posprzątać swój kawałek planety. W 2022 roku w akcji wzięło udział aż 70 milionów ludzi!

Do tegorocznej edycji  World Cleanup Day dołączyć może każdy! Każdy zebrany worek śmiecić się liczy – razem możemy więcej! Informacje o polskiej edycji wydarzenia znajdują się na stronie!

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->