Nie przegap! Niewinni Czarodzieje

Zaczynali niewinnie, 10 lat temu, od imprezy zainspirowanej słynnym filmem Andrzeja Wajdy. Każdego roku na warsztat brali inną epokę. Razem z nimi można było przeżywać gorączkę sobotniej nocy w latach 70., siermiężne lata 50. i bazarowe najntisy. Tym razem ekipa Niewinnych Czarodziei postanowiła wystrzelić się z nami w kosmos. Jubileuszowa edycja festiwalu będzie rozgrywać się w przyszłości. Nie jednak tej pełnej komputerów i robotów, ale zupełnie swojskiej. Takiej, jak wyobrażali sobie ją ludzie 50 lat temu. Program jak zwykle jest pełen niespodzianek a wejścia na wszystkie wydarzenia darmowe. Trudno się na coś zdecydować, więc decyzje podjęliśmy za was. Zobaczcie czego nie można przegapić na festiwalu.

tothefuture11

Dwie drogi przyszłości- technologie jutra na wystawach światowych lat 60

od 17.11
Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51

Zjeść kolację w restauracji zawieszonej w chmurach czy uniknąć korków na moście pokonując rzekę własną amfibią? A może polecieć na Księżyc, Marsa albo jeszcze dalej? To nie marzenia człowieka XXI wieku, takie wizje przyszłości snuto już w latach 60. ubiegłego stulecia. Jak miał wyglądać świat roku 2000 według wizjonerów amerykańskich i radzieckich? Wielkie wynalazki i osiągnięcia myśli technicznej prezentowane na wystawach światowych w Moskwie (1960 r.) i Nowym Jorku (1964 r.) do zobaczenia w Fotoplastikonie Warszawskim.

ewa
Atomówki ze świerku – zwiedzanie reaktora
23.11 godz. 8:45
Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, ul. Andrzeja Sołtana 7

Atom był nadzieją na lepsze jutro. Niósł jednak nie tylko pozytywne skojarzenia, ale budził też strach. Do dzisiaj jest kontrowersyjnym źródłem energii. Podczas wydarzenia pracownicy naukowi NCBJ oswoją uczestników wydarzenia z różnymi przejawami technologii jądrowej, omawiając jej zastosowanie w technice i życiu codziennym, a przede wszystkim oprowadzając ich po czynnym reaktorze badawczym „Maria” (następczyni reaktora „Ewa”) oraz innych na co dzień mało dostępnych obiektach kompleksu naukowego w Świerku pod Otwockiem.

fly spot
Kosmos wzywa – Teatr Improwizowany Klancyk w tunelu aerodynimacznym
24.11 godz. 20:00
Flyspot, Wspólna Droga 1A, Mory

Artyści Teatru Improwizowanego Klancyk odnajdują się w każdej, nawet najbardziej nietypowej przestrzeni. Tym razem dosłownie stracą grunt pod nogami i zapomną o grawitacji. Tunel aerodynamiczny stanie się sceną, która zapewni nieziemskie warunki do tworzenia niezwykłych improwizacji. Uczestnicy wydarzenia będą na bieżąco wymyślali scenariusz spektaklu. Klancyk da się porwać publiczności, lekceważąc prawa fizyki.


Na wszystkie wydarzenia jest ograniczona liczba miejsc – obowiązkowa rejestracja na: www.rejestracja.1944.pl

Dodaj komentarz

-->