Co robić w weekend w Warszawie – volume 23

Jak co tydzień zadajemy sobie pytanie, gdzie się wybrać w weekend w Warszawie, żeby podładować akumulatory, zawładnąć parkietem i udowodnić, że to my jesteśmy dancing queen or king albo po prostu, żeby się zrelaksować i zapomnieć, że poniedziałek, to wcale nie taki odległy termin. Sprawdźcie, jakie imprezy polecamy w ten weekend. Śmiało korzystajcie z wolnego czasu albo zróbcie sobie po prostu przerwę, bo każdy potrzebuje chociaż chwili wytchnienia.

20.02 WSZYSTKO Cafe Kulturalna, start: 23.35, wjazd: 10 zł (albo miliony monet)

Podczas tej imprezy usłyszycie dosłownie wszystko, bo DJ Foka i DJ Ivvonna znane jako Badbitches chcą, żeby wszyscy tańczyli i dobrze się bawili, i żeby nikt się nie wstydził. Usłyszycie zatem Sepultura, Le1f, Mrozu i Rusko w jednym miksie oraz pół godziny polskich trapów, piętnaście minut Ace of BasE. Będzie godzina z Mad Decent przetykanym Małymi Szczęściami. I oczywiście Sandstorm. Nie ma czegoś takiego jak gulity pleasure. Karnawał się nie skończył. Ty umiesz tańczyć. Możesz wszystko. Nie potrzebujesz nic. Nie trzeba być nawet ładnie ubranym.

 

21.02 W MODZIE NIC NIE GINIE Państwomiasto, start: 11.00, wstęp wolny

Stasiak śpiewał, że chce być modny i prosił, żeby go ubrać. 4slow zdaje się odpowiadać na prośbę rapera i zaprasza na targi mody vintage. W jednym miejscu spotkają się styliści, blogerzy, najpopularniejsze sklepy vintage, aby uchylić rąbka swoich szaf i zaoferować koneserom dobrego stylu i fanom zdrowego konsumpcjonizmu ciuchy, które dzięki wam mogą zyskać drugie życie. Jak widać zarówno w przyrodzie jak i w modzie nic nie ginie.

 

 

21.02 Koty Vintage Yard SALE – TARGI MODY VINTAGE barStudio, start: 12.00, wstęp wolny

To będzie zakupowa sobota pod znakiem vintage. Po buszowaniu w Państwomiasto skierujcie się na targi do baruStudio, gdzie również nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań, dodatków oraz butów. Wysoko cenione marki w bardzo niskich cenach. Rzeczy nowe i używane, zawsze oryginalne i wyjątkowe.

21.02 POP AND SPLASH! VOL.4 barStudio, start: 22.00, wstęp: 10/15zł

Kolektyw RDKillers po raz kolejny stanie na wysokości zadania – wnętrze klubu rozświetlą realizowane na żywo wizualizacje Tomka Kuczmy, a nad sceną zawiśnie nowa, specjalnie przygotowana na tę edycję instalacja z mappingiem video. Parkiet rozgrzany zostanie tanecznymi perełkami z winylowej kolekcji DJa SZUma oraz gości specjalnych: Northsidersa i Hrabii +.

 

 

22.02 WYMIANA KSIĄŻEK Nic podobnego, start: 12.00, wstęp: każdy płaci tyle, ile uzna za stosowne

Podczas wymiany będziecie mogli posiąść nowe, ciekawe książki w zamian za przyniesienie tych, które już wam się znudziły, których nie lubicie i tych, które zalegają wam na półkach, zbierając tylko kurz. Wymianie podlegają tylko książki „w jednym kawałku”. Na bramce, jak w dobrym klubie, obowiązuje selekcja, więc nie przejdą bezpłatne informatory albo książki, które są już nieaktualne jak np. „Windows 95 dla opornych”. Można przynosić albumy, komiksy, podręczniki akademickie, książki dla dzieci, poezję, poradniki, kryminały i książki obcojęzyczne. Na rozruszanie wymiany organizatorzy wrzucają do puli 300 książek. Obowiązuje zasada: ile książek przyniesiesz, tyle bierzesz.

22.02 SALON GIER A.D.A. Puławska, start: 16.00, wstęp wolny

To będzie leniwa niedziela z szachami, planszówkami i innymi grami. Bez pośpiechu, z dobrą muzyką w tle, będziecie mogli oddać się przyjemności grania i jedzenia (w menu przewidziane tofu burgery). Na miejscu zgromadzony został już zestaw gier, ale można wpadać ze swoimi grami. Nie masz partnera_rki do gry? Wpadaj tym bardziej – osoby chętne do gry zawsze się znajdą.

Nie zapominajmy, że w nocy z 22.02 na 23.02 zostaną przyznane Oscary. Oscarową galę będziecie mogli zobaczyć w barzeStudio (impreza rozpocznie się o godz. 21.00) oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej (od 22.30). W tym roku mamy silną, polską reprezentację. „Ida” ma szansę na Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny oraz Najlepsze Zdjęcia. O statuetkę w kategorii Najlepszy Dokumentalny Film Krótkometrażowy powalczą „Nasza klątwa” oraz „Joanna”. Za kostiumy do filmu „Czarownica” nominowana jest Anna Biedrzycka-Sheppard.

 

 

Dodaj komentarz

-->