Big Book Festival 2018 rusza już 22 czerwca

Hasłem tegorocznej edycji Big Book Festival, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca, będzie „Ekspedycja. Zapomnij o granicach!”. To międzynarodowe i nowatorskie wydarzenie literackie ma według organizatorów poruszać wyobraźnię, zachęcać do odkrywania nieznanych rejonów geograficznych, tematycznych i literackich. 

W programie imprezy jest sporo wydarzeń specjalnych, nietypowych dla literatury. Jednym z nich jest na przykład otwierający festiwal spektakl multimedialny „Mam na imię kobieta”, który – według reżyserki Anny Król – mają pokazać, jak duży potencjał widowiskowy i społeczny niesie literatura. To opowieści o tresurze płci, wolności i zniewoleniu, w którym wystąpią Aleksandra Justa, Gabriela Muskała, Justyna Wasilewska i Julia Wyszyńska, a muzykę przygotowują Radek Łukasiewicz i Matylda Damięcka.

Równie mocny ma być finał festiwalu – stand-up literacki „Świat Według Dulskich” z narracją pisarki Zośki Papużanki, w rolę współczesnych pań Dulskich z dramatu Gabrieli Zapolskiej wcielą się: Katarzyna Kwiatkowska, Edyta Olszówka oraz Ilona Ostrowska, a muzykę zagrają Żelazne Waginy.

Warto zwrócić również uwagę na spotkania „Zanim ktokolwiek przeczyta„, na które zaprasza Paulin Wilki podczas którego autorzy: Natalia Fiedorczuk, Robert Rient i Zyta Rudzka będą mówili o tych chwilach, w których książka należy tylko do nich, jest wielką próbą, ale także siłą ratującą życie. Natomiast podczas rozmowy „Nic dwa razy się nie zdarza?” pisarze Mikołaj Grynberg, Agata Tuszyńska i Ewa Winnicka zmierzą się z  trzymającą nas w uścisku historią, poszukają ucieczki od przeszłości. Zaś „Alfabet osobisty” Krzysztofa Vargi będzie testem ze zdolności improwizatorskich jednego z naszych najważniejszych pisarzy i felietonistów.

Z całym bogatym programem imprezy można zapoznać się na: www.bigbookfestival.pl

Dodaj komentarz

-->