ART YARD SALE UFFICIO PRIMO – 18/19.05

#18.05 i #19.05 maja w Warszawie odbędzie się #ArtYardSaleUfficioPrimo – #targi
sztuki, w których uczestniczyć będzie ponad 70 polskich artystów i projektantów
reprezentujących różne dziedziny sztuki współczesnej.

Hasłem przewodnim III edycji targów jest #MadeInPoland – w tym roku organizatorzy skupią się na tym co najlepsze w Polsce i polskiej sztuce. Po raz kolejny targi odbędą się w jednym najbardziej prestiżowych budynków biurowych w Warszawie – #UfficioPrimo, który jest tytularnym mecenasem wydarzenia. Zeszłoroczną edycję targów odwiedziło około 22 000 gości, którzy przeznaczyli na zakup prac ponad 220 tysięcy złotych. #ArtYardSaleUfficioPrimo to jedno z najbardziej inspirujących i medialnych wydarzeń #NocMuzeów. To więcej niż wystawa – w ciągu dwóch dni i jednej nocy (#18.05 i #19.05) pod jednym dachem spotykają się wszystkie dziedziny sztuki – grafika, ilustracja, malarstwo, fotografia, wzornictwo oraz moda, a wszystkie prezentowane prace wystawione są na sprzedaż. W tym roku w Ufficio Primo obecni będą m.in. wielokrotnie nagradzani graficy – #MichałŁojewski, #DominikCymer czy #EdgarBąk; najciekawsi polscy ilustratorzy – #MarekRaczkowski, #JanKallwejt, #PrzemysławTruściński, #OlaNiepsuj oraz klasycy polskiego projektowania – #MieczysławMasilewski i #PiotrMłodożeniec. Podczas #ArtYardSale będzie można kupić między innymi fotografie, których autorem jest #ChrisNiedenthal, obrazy Tymka Jezierskiego i prace Magdy Antoniuk, ilustratorki rysującej dla największych domów mody i najbardziej prestiżowych magazynów na świecie – #Gucci, #StellaMcCartney czy #Vogue. Przez dwa dni w Ufficio Primo będzie można spotkać najlepszych artystów sztuki  współczesnej, których prace znajdą się w Dziale Sztuki objętym opieką kuratorską Galerii Raster oraz zapoznać się z najnowszymi projektami polskich twórców m.in. z #Artvolver – nową inicjatywą na polskim rynku sztuki, skupiającą najważniejsze polskie galerie i najciekawszych polskich artystów.

#ArtYardSale to wyjątkowe spotkanie – szczególna formuła targów umożliwia bezpośredni kontakt artystów i projektantów ze zwiedzającymi. Na dwa dni artyści przenoszą do #UfficioPrimo niepowtarzalną atmosferę pracowni artystycznej i stają się gospodarzami jednego z najpiękniejszych budynków w stolicy. „Goście targów będą mieli unikalną okazję do poznania artystów, wymiany opinii i kupienia prac bezpośrednio od twórców. Chcemy, by sztuka żyła i bawiła w domach, a nie w galeryjnych, muzealnych i bankowych magazynach. Umożliwiamy twórcom podzielenie się swoimi pracami z szeroką publicznością.” – mówi XX.  Najważniejszą ideą #ArtYardSale jest edukacja estetyczna. Dzięki współpracy z najlepszymi polskimi artystami, prestiżowymi galeriami i kuratorami tworzymy zindywidualizowany przewodnik przez świat polskiej sztuki. W każdym z segmentów wydarzenia planujemy wykłady, spotkania autorskie i oprowadzenia kuratorskie, tak by każdy odwiedzający #AYSUP mógł w przyjemnej atmosferze majowego weekendu zapoznać się z najciekawszymi aspektami polskiej twórczości artystycznej.

#ArtYardSaleUfficioPrimo zaprasza do inspirującego dialogu – tworzymy naturalną platformę komunikacji, spontanicznej wymiany poglądów i wrażeń między artystami a publicznością. Tegoroczna edycja targów zaplanowana została również z myślą o najmłodszych pasjonatach sztuki, dla których przygotujemy wyjątkową ekspozycje w dziale Projektowania dla Dzieci. #ArtYardSaleUfficioPrimo to wydarzenie otwarte dla wszystkich – bez biletów wstępu i zaproszeń, dla dorosłych i dla dzieci.

Dodaj komentarz

-->