Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz. Finał akcji charytatywnej już dziś

Czy jedząc posiłek w restauracji możesz wesprzeć edukację dzieci? Otóż tak! Wystarczy, że 1 września odwiedzisz jeden z lokali biorących udział w akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. 10% Twojego rachunku zostanie przekazane na zajęcia wyrównawcze dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Web

Podopieczni Stowarzyszenia, to dzieci, które widziały i przeżyły więcej, niż większość dorosłych osób. Dzięki pracy Mam SOS, pedagogów i psychologów, udaje się przywrócić im radość, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do dorosłych. Niestety, na tym problemy dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych się nie kończą.

Dzieci, które trafiają pod naszą opiekę są bardzo często zaniedbane pod bardzo różnymi względami. Oprócz braków emocjonalnych są też te edukacyjne: trafiające do nas czterolatki, które  nie mówią, dziesięciolatki, które nie potrafią się podpisać Wyprowadzenie dzieci na prostą kosztuje Rodziców SOS wiele pracy i wymaga dużych nakładów finansowych, konieczne są zajęcia wyrównawcze, a często także specjalistyczne terapie. – mówi Barbara Rajkowska Dyrektor Krajowy Stowarzyszenia Właśnie na ten cel zostaną przeznaczone środki zebrane podczas kolejnej, już 9 edycji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. Restauracje, które zdecydują się zaangażować w akcję, otrzymają miano Dobrego Miejsca.

dzieciiii

Od nas nie wymaga to dużo pracy, bo zrobimy to, co zawsze, czyli przygotujemy wysokiej jakości dania dla naszych gości. Ale pomoc, którą otrzymają dzieci jest bezcenna. Sam jestem ojcem, dlatego jestem wrażliwy na los takich maluchów. Biorąc udział w akcji, czuję, że robię coś dobrego dla kogoś, kto tego naprawdę potrzebuje. – mówi Martin Gimenez, Ambasador 9 edycji „Im więc5j jesz, tym bardziej pomagasz”, Szef Kuchni w warszawskiej Restauracji Salto.

Dzięki zajęciom wyrównawczym podopieczni Stowarzyszenia zyskują szansę na lepszy start – zarówno w okresie dzieciństwa, gdy eliminują stres związany z powrotem do szkoły, jak i później. To właśnie dzięki takim zajęciom odnajdują swoje pasje i zainteresowania. To dzięki ciężkiej pracy podczas dodatkowych lekcji, wyrastają na samodzielnych ludzi, którzy bez probemu radzą sobie w dorosłym życiu. Wśród byłych podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych są nauczyciele, pedagodzy, fizjoterapeuci. Organizacja stale monitoruje to co dziej się z jej byłymi podopiecznymi, ostatnie badanie ich losów wykazało, że aż 20% z nich skończyło studia.podopiecznych . Bez pracy włożonej już na poczatku ich drogi, nie byłoby to możliwe.

­Cel, na który teraz zbieramy pieniądze, jest jak najbardziej słuszny. Dlatego też zachęcam wszystkich restauratorów do włączenia się do akcji. Aktualnie mamy ponad 200 lokali, ale im nas więcej, tym lepiej. Oczywiście bez gości restauracji ta akcja nie ma szans powodzenia, więc jeśli ktoś właśnie zastanawia się, gdzie zjeść obiad lub szuka wyjątkowej okazji, by zjeść posiłek poza domem, powinien koniecznie wybrać się do jednego z Dobrych Miejsc! ­– zachęca Tomasz Purol, Ambasador 9 edycji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”, Szef Kuchni w poznańskiej restauracji Blow Up.
Akcja „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” odbywa się w całej Polsce.

Dodaj komentarz