Znany raper zbiera pieniądze na satelity. Chce udowodnić, że Ziemia jest płaska

źródło: Wikimedia

Amerykański raper, piosenkarz i producent, którego czwarta płyta, “Ether” (z gościnnym udziałem m.in. Lil Wayne’a, Yount Thuga i CeeLo Greena), ukazała się w maju tego roku, to jeden z najbardziej znanych “płaskoziemców”. To nie żart – muzyk w mediach społecznościowych wielokrotnie manifestował swój pogląd, wchodząc m.in. na Twitterze w dyskusję ze znanym fizykiem Neile DeGrasse Tysonem i publikując zdjęcia rzekomo płaskiej Ziemi.

Idę na wojnę z największymi kłamcami w historii. Jesteście wszyscy straszliwie oszukiwani. Wiele osób nie lubi określenia “płaska Ziemia”, ale obok takich dowodów nie da się przejść obojętnie. Ja też na początku nie chciałem wierzyć – napisał B.O.B w zeszłym roku na Twitterze, publikując zdjęcie na szczycie góry z widokiem na dwa miasta i sugerując, że skoro Ziemia jest okrągła, to pomiędzy nimi powinno znajdować się zakrzywienie. 

Teraz B.O.B. poszedł o krok dalej, podchwytując złośliwą uwagę jednego z internautów, który zaproponował wyznawcom teorii płaskiej Ziemi zbiórkę pieniędzy na satelity, mogące udowodnić ich teorię. “Zupełnie serio – to doskonały pomysł” – napisał B.O.B.

Kampania o nazwie “Show BoB The Curve” ruszyła na crowdfundinfowym portalu GoFundMe. Jej celem jest uzbieranie 200 tysięcy dolarów, które “pozwolą na zakupienie i wysłanie w kosmos kilku satelitów, a następnie udokumentowanie tego zdarzenia”. Szczegóły zbiórki można śledzić TU. Nie brakuje złośliwych komentarzy (“Masz tu 5 dolarów, tylko po to, żebyś zobaczył, że się mylisz”), ale fani solidarnie wspierają B.O.B. drobnymi datkami. Na razie uzbierano tylko 651 dolarów. Kampania potrwa do końca miesiąca. 

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->