Zgłoś pustostan i tchnij w miasto życie

Chyba nie ma takiej dzielnicy na mapie #Warszawy, w której nie znalazłby się choć jeden niezamieszkały budynek, spalona piekarnia czy inna opuszczona przestrzeń. Dla jednych to szpecąca ruina, dla drugich miejsce pełne twórczych inspiracji.

#WOLNEPRZESTRZENIEWARSZAWY to #projekt, który ma na celu stworzyć  mapę takich miejsc. Warszawiacy będą mieli możliwość sprawdzić ich stan oraz dowiedzieć się jak wpisują się w rozwój ekonomiczny, kulturalny i społeczny miasta.

To ciekawa inicjatywa zarówno dla zainteresowanych potencjalnych najemców jaki i ciekawskich mieszkańców, którym nie jest obojętny los miasta. Zaglądając w mapkę dowiedzą się, kto jest właścicielem lokalu, jaki jest jego status prawny oraz warunki najmu. Ułatwi to zdecydowanie pracę członków różnego rodzaju grup artystycznych, które z chęcią wykorzystują tego typu miejsca do swoich kulturalnych przedsięwzięć.

No właśnie, najbardziej ciekawią nas te miejsca, które nie są przeznaczone na sprzedaż na rynku komercyjnym. To one stanowią ciekawą podstawę do inicjatyw twórczych. WOLNE PRZESTRZENIE WARSZAWY stawiają przed nami niełatwe zadanie ożywienia tych miejsc, dzięki czemu w przyszłości mogą zostać oddane pod najem na rzecz FabLabów, innowacyjnych projektów i innych eksperymentalnych akcji, które posiadają wartość społeczną i potrzebują taniej przestrzeni do swojej działalności.

Tchnij życie w Warszawę razem z nami.

Dołącz do akcji i zgłoś #pustostan na http://www.pustostany-warszawy.pl/

mapa

Dodaj komentarz

-->