Za Grolsch kultury

Dzieje się. Coraz szybciej i coraz więcej. Stań się częścią tego, co dzieje się wokół ciebie. #Grolsch trzyma rękę na pulsie i wspiera te inicjatywy, które prowokują do myślenia i działania. I podgrzewa atmosferę. Albo schładza – zależnie od potrzeb. Obudź się z zimowego snu i działaj. Grolsch pokaże ci, jak to zrobić.

Grolsch do Grolscha

#Grolsch to jedyna marka, która poprzez wspieranie kultury i kreatywności prowokuje do niezależnego myślenia i działania. Na wiosnę Grolsch startuje z nowymi działaniami. „Za Grolsch Kultury” to zestaw przewrotnych działań promujących kulturę i umożliwiających szerszy dostęp do niej. O co chodzi? Przede wszystkim Grolsch łączy siły z pierwszą w Polsce platformą crowdfundingową. Wspieramkulturę.pl to portal internetowy, za pośrednictwem którego artyści – również początkujący – zbierają fundusze na realizację swoich projektów. Platforma umożliwia nie tylko zgromadzenie niezbędnych środków, ale również szeroką promocję prac i samych artystów.

Jaka będzie rola Grolscha? Marka przekaże pierwsze 20 % środków potrzebnych na realizację najciekawszych, wybranych przez grolschowe jury projektów. Potem pomoże je promować w środowisku artystycznym, tak aby mogły uzyskać dalsze finansowanie. Umożliwi też artystom uczestnictwo w szkoleniach z zakresu promocji swoich prac oraz wesprze organizację wystaw, koncertów, pokazów. Ale to nie wszystko – żeby ludzie mieli gdzie działać, potrzebne są miejsca. O te też Grolsch zadba, dając nam narzędzia i tworząc okazje do bycia kreatywnym, realizowania swoich pasji związanych ze sztuką i zaangażowania w upiększanie przestrzeni miejskiej. Dlatego właśnie buduje Creative Network – ogólnopolską sieć concept storów, czyli miejsc, które będą funkcjonować jako ośrodki kulturalne, otwarte pracownie, przestrzenie skupiające lokalną społeczność kreatywną, przeważnie koegzystujące z lokalami gastronomicznymi (w których, rzecz jasna, będzie można się napić się piwa). Takie ośrodki powstają w Warszawie, Poznaniu, Chorzowie, Krakowie, Sopocie i Wrocławiu.

Dodaj komentarz

-->