Człowiek nietoperz skończył 80 lat. Pierwszy komiks z jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie ukazał się w 1939 roku. Z okazji urodzin obrońcy Gotham nakładem Egmont w połowie sierpnia br. ukaże się limitowana kolekcja albumów komiksowych – „Batman Noir”.
Ekskluzywna limitowana kolekcja albumów komiksowych z najsłynniejszym mieszkańcem Gotham może zasilić niejedną szanującą się prywatną kolekcję. Przemawiają za tym unikalny format i stylistyka, w której została wydana, niski nakład i brak dodruków.
Seria złożona jest z 5 wielkoformatowych tomów (każdy o wymiarach: 225×344 mm), wydrukowanych z niezwykłą starannością w twardej oprawie i na grubym papierze. Każdy tom zapakowany jest w ochronną folię z naklejką rocznicową. Ekskluzywność wydania podkreślają dodatkowo czarno – biała grafika w tuszu i ołówku oraz czarna tasiemka z charakterystycznym znakiem Batmana w poszczególnych albumach. Mistrzowska kreska nadaje kolekcji artystyczny wyraz. Cztery główne tomy serii można będzie kupić pojedynczo. Piąty album – Batman – Pewnego dnia będzie dostępny tylko jako część pakietu składającego się z kompletu tomów. Kompletna seria ważąca ponad 8 kg będzie pakowana w ochronny karton.
„Batman Noir” będzie wydarzeniem w świecie kolekcjonerów komiksów, może być ukoronowaniem prywatnych kolekcji. Niech żyje Batman!

