Yoko Ono nakręci film o związku z Johnem Lennonem

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych i wzbudzających skrajne emocje par XX wieku doczekała się własnego filmu. Yoko Ono i John Lennon, małżonkowie-aktywiści na rzecz zakończenia wojny w Wietnamie, słynęli z pacyfistycznych poglądów, a media zawsze z zapartym tchem przyglądały się ich głośnym performance’om. Ich związek wpłynął na ich sztukę, aktywizm i muzykę, a oni sami niezmiennie figurują w naszych świadomościach jako ikony.

Yoko Ono and John Lennon at their home in England, December 1968.

Po 37 latach od tragicznej śmierci Lennona rozpoczynają się prace nad filmem, który opowie historię jego ostatnich dni życia u boku swojej wielkiej miłości Yoko. Scenarzystą, który opracuje skrypt do nowego filmu jest Anthony McCarten, znany z filmów takich jak nominowana do Oscara historia Stephena Hawkinga – “Teoria Wszystkiego”. Za produkcję filmu odpowiadał będzie Michael De Luca (“Maska”, “The Social Network”, “50 twarzy Greya”) wraz z samą Yoko Ono.

Fabuła skupi się na dojrzałych i istotnych tematach takich jak miłość, odwaga i aktywizm w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem filmu będzie zainspirowanie młodych ludzi do walki o świat, w którym chcą żyć. Mam przywilej opowiedzenia tej historii przy współpracy z Yoko Ono, Anthonym McCartenem i Joshem Bratmanem

czytamy wypowiedzi producenta De Luca na portalu deadline.com

Obraz nie ma jeszcze tytyułu, ale już teraz wiadomo, że będzie przedstawiał historię poznania się pary w 1966 roku. Wówczas Ono zajmowała się przygotowaniami do wystawy w Londynie: „Unfinished Paintings and Objects”.

źródło: deadline.com

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->