Wspieraj lokalne inicjatywy LGBT+ kupując napój

Kampania Przeciw Homofobii łączy siły z Wild Grass, by wspierać lokalne inicjatywy na rzecz osób LGBT+. Razem chcą stawić czoła homofobii i transfobii, dlatego uruchamiają fundusz grantowy rainbow4.love. Zapraszają do tego innych w myśl zasady „Kupujesz – pijesz – pomagasz”.

Wystarczy, że kupisz napój Yerba Mate Rainbow, a 50 gr. z Twojej puszki trafi do funduszu, którego celem jest wspieranie lokalnych organizacji i grup działających na rzecz osób ze społeczności LGBT+. Rainbow4.love to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce, kiedy biznes łączy siły z organizacją społeczną uruchamiając fundusz grantowy.

Wobec danych nt. sytuacji osób LGBT+ w Polsce trudno przejść obojętnie, ale przecież dobrze wiemy, że ponura rzeczywistość od dawna i na różne sposoby dotyka naszych przyjaciół, znajomych czy sąsiadów. Stąd pomysł powołania funduszu rainbow4.love dotowanego środkami ze sprzedaży naszego nowego napoju. Dzięki współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii wsparcie trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – tłumaczy Michał Borecki z Wild Grass.

Fundusz pozwoli na realizację projektów związanych ze wsparciem kryzysowym, psychologicznym i prawnym dla osób LGBT+. To także środki finansowe, które organizacje pozarządowe będą mogły przeznaczać na działania instytucjonalne, edukacyjne czy kulturalne, aktywizujące i uświadamiające lokalną społeczność. 250.000 puszek to ponad 20 grantów.

Dzięki temu razem uda nam się wesprzeć inicjatywy, które są niedofinansowane, przede wszystkim te z małym miast i wsi, po to, żeby osobom LGBT+ żyło się tam lepiej.
Bardzo cieszymy się z tej wspólnej inicjatywy, zwłaszcza, że naszym partnerem jest tak wrażliwa społecznie firma jak Wild Grass – mówi Franciszka Sady z Kampanii Przeciw Homofobii.


Zdjęcia: Materiały prasowe

1 komentarz

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->