Program Ochrony Prawnej dla aktywistów społeczności LGBT+

Kampania Przeciw Homofobii uruchamia Program Ochrony Prawnej KPH. Nowa inicjatywa jest adresowana do osób, które stawiają czoła homo- i transfobii aktywnie działając na rzecz społeczności LGBT+.

Nieuzasadnione prawnie najścia policji w prywatnych mieszkaniach, brutalne zatrzymania podczas pokojowych demonstracji czy bezpodstawne zatrzymania bez kontaktu z adwokatem/ką. To tylko kilka przykładów problemów, z jakimi mierzą się osoby aktywnie sprzeciwiające się homo- i transfobii.

Celem Programu jest zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej tak, by osoby aktywnie działające na rzecz równych praw społeczności LGBT+ nie musiały samodzielnie mierzyć się z represjami prawnymi wynikającymi z ich aktywności. Program takich świadczeń usług obejmuje: bezpłatną pomoc prawną reprezentację przez prawnika lub prawniczkę w sądzie czy na prokuraturze, pokrycie kosztów postępowania lub pomoc w zorganizowaniu zbiórki i wspieranie w nagłośnieniu danej sprawy.

Do programu Kampanii Przeciw Homofobii może się zgłosić każda osoba, która podejmuje aktywne działania na rzecz społeczności LGBT+ i której w związku z tym grożą wymierzone w nią konsekwencje prawne. Wystarczy wysłać maila na adres pop@kph.org.pl

Źródło: /KPH
Zdjęcia: Piotr Michnik 

-->