Ważna decyzja w stolicy. Muzeum Sztuki Nowoczesnej ma już pozwolenie na budowę!

źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Flagowa inwestycja w Warszawie wreszcie może ruszyć pełną parą. Chodzi o budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które właśnie dostało prawomocne pozwolenie na budowę. Decyzję ogłosili przedstawiciele stołecznego ratusza wraz z dyrekcją muzeum.

Gotowa jest już dokumentacja projektowa i za kilka dni ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę. Budowa ma potrwać 36 miesięcy. Oznacza to, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, w 2021 muzeum może już działać. 

Muzeum będzie składać się z dwóch budynków, ułożonych w kształt litery L. Bryła ma być prosta i jasna, a do wnętrza budynku będzie można zajrzeć przez szklaną elewację. Parter muzeum ma być ogólnie dostępny – będzie tam galeria ze zmieniającymi się wystawami, księgarnia. Na pierwszym i drugim piętrze znajdą się przestrzenie wystawowe i sale warsztatowe. 

Decyzja budowie MSN nie jest tożsama z pozwoleniem na budowę budynku TR – działka pod budynek została wywłaszczona na początku roku, ale właściciel może się odwołać. Prawdopodobnie jednak pozwolenie zostanie wydane. Mniejszy budynek TR stanie bliżej Pałącu Kultury. Ma być ciemniejszy od MSN i bardziej zróżnicowany. 

źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->