Tygodniowy imprezowy TOP 5 #34

Nadchodzący weekend zapowiada się wyśmienicie! Od house przez r’n’b po mistrzów niezalu – kluby są dosłownie naszpikowane imprezami z najwyższej póły. A my odsiewamy, przeglądamy i wybieramy śmietankę. Sprawdźcie koniecznie!

KONCERT: JMSN – 13.10, Cafe Kulturalna


JMSN powraca do Warszawy, aby po raz kolejny pokazać jak wyjątkowo i świeżo może brzmieć r’n’b. Tego multiinstrumentalistę niełatwo jest opisać. The Guardian porównał go do The Weeknd, a wśród swoich fanów Christian może wymienić Ushera, J Cole’a czy Ab-Soula. W stolicy pojawi się w ramach promocji swojej najnowszej płyty zatytułowanej “It is.” i podobnie jak przy poprzednim stołecznym koncercie wiemy, że można spodziewać się magicznego wieczoru.

IMPREZA: Rodriguez Jr. – 14.10, Nowa Jerozolima


Każdy weekend w wykonaniu Jerozolimy pod koniec jej istnienia zmusza nas do niemalże wynajęcie pokoju w pobliskim Hotelu Polonia, aby przypadkiem nie przegapić wyjątkowego muzycznego momentu, które tam się odbywają co i rusz. W piatek w Jero pojawi się długo wyczekiwany Rodrigeuz Jr., który rok temu zachwycił wszystkich fanów elektroniki swoim występem na Plażowej. Tym razem w murach kamienicy zaczaruje parkiet. Wyjdziecie stamtąd, gdy będzie już jasno – to pewne.

KONCERT: Molly Nilsson – 14.10, Hydrozagadka


Molly powinna sobie kupić w naszym kraju mieszkanie gdyż odwiedza nas chętnie, a na każdym jej występie stawiają się rzeszę żądnych dobrej muzyki fanów. Nilsson jest idealnym przykładem tego, że nawet w dzisiejszych czasach spamu i gwiazd youtubowych, prawdziwa jakość zawsze się obroni. Nie potrzeba agentów, managerów, bookerów, pr-owców i setek osób, która tworzą nowe muzyczne gwiazdy. Wystarczy talent i pracowitość… no i wyjątkowy głos.

KONCERT: Polemica – 14.10, Mózg Powszechny


Polemica to coś więcej niż tylko dobra muzyka. Muzycy od początku istnienia starają się rzucać wyzwania ogólnieprzyjętym społecznym model i zmuszać do zadawania sobie niewygodnych pytań. W Warszawie pojawią się w ramach promocji długowyczekiwanego debiutu. “Keep Your Laws Off My Mind” światło dzienne ujrzał niecały miesiąc temu dlatego nie możemy sobie wyobrazić lepszego momentu niż poznanie tego materiału w żywej formie. Mózg jak zwykle nie zawodzi!

IMPREZA: Leon Vynehall & Edward – 15.10, Nowa Jerozolima


Leon Vynehall w ciągu kilku lat stał się twarzą wielkiego powrotu house’u w UK. Jego produkcje zachwycały od początku, ale w momencie wydania genialnego “Butterfliess” dla Clone Recordings kariera producenta nabrała niezwykłego rozpędu. Mieszając klasyczną melodyjność house’u z lekko połamaną i nieoczywistą perkusją Leon wypracował brzmienie, którego nie da się podrobić. Obok niego w Jero na kilka tygodni przed wielkim zamknięciem pojawi się reprezentant Giegling – Edward, który zaprezentuje się warszawiakom na tydzień przed swoim setem podczas krakowskiego Unsoundu. A wszystko to w ramach stołecznej perełki – World Wide Warsaw, który tym gigiem otwiera swój cykl beforów.

Dodaj komentarz

-->