Tygodniowy imprezowy TOP 5 #30

Ostatnie podrygi słonecznej pogody powoli nas żegnają. I przyszedł już ten czas, gdy polecamy więcej wydarzeń w czterech ścianach niż tych na świeżym powietrzu w bryzie naszej miejskiej Wisły.

KONCERT: Kirk – 09.09, Kwadratowa


Czym jest muzyka Kirków? Nie da się prosto opisać ich twórczości. Zwłaszcza, gdy mamy okazję poznać ich brzmienie na żywo. Oparta na elektronice i jazzie improwizacja bawi się konwencjami, z których jeszcze żadnej nie udało się ich zaszufladkować. Ich otwartość na nowe formy przekazywania treści docenione zostały przez tak istotnie postaci na scenie muzycznej, jak Michael Gira czy Nils Peter Molvaer. W Kwadratowej możemy spodziewać się jak zwykle koncertu wyjątkowego, bo występów Kirków zawsze są inne.

IMPREZA: BTS 27 – 09.09, Mózg


Sezon techniczny wraca w pełni. BTS z tej okazji po raz 27 zaprasza na odkrywanie tajemnic najlepszego polskiego techno. Tym razem oprócz szefów projektu w warszawskiej filii Mózgu pojawią się reprezentanci Slap i Veni Vidi Techno. Pierwszy to Sept – król uwielbianego Lost Poola, drugim gościem jest to Hallala z Krakowa, które planuje zdobyć stolicę swoim pierwszorzędnym 4 na 4.

FESTIWAL: New Neighborhoods Festival – 10.09, barStudio


Miłość Polaków do wszystkiego co islandzkie jest ogólnie znana (i lubiana). Dlatego cieszymy się, że na całą sobotę Plac Defilad przeniesie się do Reykjaviku i zaprezentuje nam mieszankę polskiej i islandzkiej muzyki. Będzie rock od The Stubs, elektronika od Baasha i hip-hop od Úlfur Úlfur. Sprawdźcie, czy mikstura jaka powstanie z muzyki dalekich, ale też bliskich sobie krajów zachwyci was i rozkocha jeszcze mocniej w Islandii.

KONCERT: The Tallest Man on Earth – 10.09, Palladium


Kristian Matsson to artysta nietuzinkowy. Swoją karierę solową rozpoczął w 2006 roku, co daje mu powód do świętowania w tym roku X-lecia projektu The Tallest Man On Earth. Jego muzyka jest doceniana na całym świecie przez wszystkie znaczące portale opisujące muzykę alternatywną, a niektórzy pokusili się nawet o porównanie Matssona do samego Boba Dylana. Warszawski występ tak mocno cieszył się zainteresowaniem fanów, że najwyższy zagra aż dwa koncerty, aby wszyscy chętni mieli okazję posłuchać jego folkowych dźwięków.

IMPREZA: Catz’n Dogz – 10.09, Temat Rzeka


Królowie polskiej elektroniki występują w naszym kraju o wiele za rzadko. Z drugiej strony ich sety za każdym razem zapewniają tłumy fanów dobrego house’u i jesteśmy pewni, że będzie tak samo na koniec sezonu kultowego Tematu Rzeka. Pytanie tylko, czy na taki występ cała plaża przy moście Poniatowskiego wystarczy na tłumy ludzi, którzy będą chcieli tańczyć całą noc?

Dodaj komentarz

-->