Za starzy na zabawę. Określono dokładny wiek, w jakim mamy już dość klubów

źródło: flickr.com/amnesiaibiza

Jak podaje zajmujący się kulturą klubową brytyjski magazyn Mixmag, magiczny wiek, kiedy ludzie nie mają już siły ani ochoty chodzić na imprezy w klubach, to 37 lat. Tym samym postawiona zostaje gruba kreska dla wszystkich, którzy urodzili się przed 1980 rokiem. To nie koniec – inną granicą wiekową, którą podają, to 31 lat. Wtedy to rzekomo ludzie zaczynają być coraz mniej chętni do wychodzenia gdziekolwiek i wieczory wolą spędzać w domu.

Opublikowane przez Mixmag wyniki są wynikiem ankiety, przeprowadzonej przez sieć Currys PC World, która na co dzień zajmuje się sprzedażą urządzeń RTV i AGD. Co możemy z niej wyczytać i dlaczego ludzie w wieku 37+ nie bawią się już tak, jak wcześniej? Wśród powodów wymienianych przez respondentów były „trudności ze zniesieniem objawów kaca” oraz „niechęć do ubierania się”, a także konieczność „znajdowania opiekunki dla dziecka” czy „zamawiania taksówki”.

Badania oczywiście powstały po to, aby udowodnić, że na każdego przychodzi czas aby się ustabilizować i najlepiej w tym celu kupić nowy sprzęt audio-video. W końcu „zanurzenie się w najnowszą technologię, taką jak telewizja 4K, zakupy online i granie z kolegami przez internet nie pozwala się nudzić i często zapewnia więcej wrażeń, niż noc na mieście” (to prawdziwe słowa organizujących badanie). I choć firmie Currys przyświecał niecny materialny cel, to w prawdziwość ankiety wierzymy całkowicie. Wystarczy czasami spojrzeć na siebie lub na starszych znajomych. 

Dodaj komentarz

-->