Znamy szczegóły kolejnej edycji Bread&Butter by Zalando- brawurowego festiwalu mody w Berlinie!

Jako zapowiedź kolejnej edycji Bread & Butter (B&&B) Zalando przygotowało serię filmików z bezkompromisowymi bohaterami w roli głównej zatytułowaną „Bold Minds Speak”. Seria wpisuje się w motto tegorocznej edycji festiwalu stylu i kultury, czyli modowej brawury („BOLD”) i obejmuje kilka 45-sekundowych odcinków z udziałem inspirujących postaci z branży kreatywnej, takich jak między innymi Dama Vivienne Westwood, Jefferson Hack (współzałożyciel grupy Dazed Media) czy modelka i aktywistka Adwoa Aboah.

Bread & Butter by Zalando odbędzie się w dn. 1-3 września w Berlinie. Seria filmików dostępna będzie od dzisiaj na stronie Breadandbutter.com oraz na kanałach mediów społecznościowych wydarzenia.

Czego możemy się spodziewać?

Jefferson Hack podsumowuje: „Brawura z złym wydaniu to kicz, ale ta z wyczuciem ma szanse przejść do historii”, a następnie dodaje: „Uwielbiam wizualną stronę muzyki i muzyczną stronę mody”. MikeQopowiada o tańcu zwanym „vogueing”, społeczności skupionej wokół subkultury ballroom i swoim stosunku do Berlina. Erika Bowes bierze na tapetę stereotypy oraz pytanie, co znaczy być dwudziestoparoletnią kobietą w erze cyfryzacji, a także kwestię jedności wśród kobiet. Aitor Throup stwierdza, że chodzi o to, aby zabrać głos i zrobić to w sposób, który zainspiruje innych do działania: „Jeśli jako artysta, designer lub muzyk masz coś do powiedzenia, wówczas tworzysz ponadczasowe dzieło”. Dama Vivienne Westwood, której bogata twórczość zostanie pokazana na archiwalnej wystawie podczas imprezy B&&B, dzieli się swoimi życiowymi doświadczeniami: „Sobą staniesz się, jeśli będziesz podążać za swoją niepohamowaną ciekawością”.

Adwoa Aboah z kolei zapewnia: „Nie istnieją tematy, których bym się bała. Nie ma tematów zbyt
brawurowych dla Gurls Talk”. Mowa tutaj o społeczności kobiet założonej w 2015 roku jako przestrzeni wymiany opinii na współczesne tematy dotyczące kobiet i dziewczyn. Odwiedzający B&&B będą mieli okazję posłuchać wypowiedzi Westwood i Aboah podczas serii występów Bread & Butter Talks.

Bread & Butter by Zalando to festiwal stylu i kultury, który odbędzie się w dn. 1-3 września w klubie
Arena Berlin. Mottem tegorocznej edycji będzie BRAWURA, a odwiedzający będą mogli odkryć
najnowsze propozycje ulubionych marek takich jak adidas, Converse, Fila, Nike, Levi’s®, Jil Sander
Navy czy Topshop. Na kilku scenach zaprezentują one stworzone specjalnie na tę okazję modele,
kolekcje limitowane, efekty modowej współpracy, eksperymenty i pokazy mody z opcją
natychmiastowego zakupu. W programie znajdą się także występy i gastronomia z najciekawszych
miejsc na kulinarnej mapie Berlina. Bilety na jeden dzień wydarzenia w cenie 20 euro są dostępne na
stronie breadandbutter.com/tickets.

 

 

SERIA „BOLD MINDS SPEAK”

Dama Vivienne Westwood
Wraz z punkową rewolucją w latach 70. zmieniła obraz londyńskiej sceny mody. Dziś, ciesząc się
statusem kreatywnej legendy, zajmuje się aktywnością na rzecz środowiska i nadal projektuje, idąc przy tym pod prąd. We wrześniu jej dorobek zostanie przedstawiony na wystawie w ramach imprezy Bread & Butter.

Adwoa Aboah
Wielokrotnie pojawiała się na okładce Vouge’a. Ta rodowita londynka ma jednak do zaoferowania dużo więcej niż tylko piękną twarz. Jej kobieca społeczność Gurls Talk to siła o rewolucyjnym potencjale. Za cel stawiając sobie wspieranie zwyczajnych kobiet, Gurls Talk tworzy przestrzeń wymiany opinii na współczesne tematy dotyczące kobiecości. Podczas imprezy Bread & Butter Aboah wystąpi na panelu dyskusyjnym, na którym nie będą istniały tematy tabu.

Aitor Throup

Artysta i dyrektor kreatywny marki G-Star Raw, który inspiracje czerpie z anatomii człowieka i miłości do jeansu. Throup eksperymentuje z postępowymi projektami ubrań, które nie krępują ruchów, o czym samemu będzie można przekonać się na eksperymentalnym stoisku poczas imprezy Bread & Butter.

Erika Bowes
Fotografka i stylistka, o której głośno stało się, gdy współzałożyła platformę internetową Sukeban (z japońskiego „dziewczyna spod ciemnej gwiazdy”) wspierającą kobiety o różnym kolorze skóry. Motto Sukeban jest odważne: „Feminizm to nie tylko kobiety. Feminizm to nie tylko białe kobiety. Moda także powinna być feministyczna”.

Jefferson Hack
Trudno uwierzyć, że współzałozyciel magazynu Dazed & Confused powiedział kiedyś: „Nigdy nie byłem cool”. Dziś, stojąc na czele pisma uznawanego przez młodzież za biblię stylu, awangardowej kultury i mody, ten modowy indywidualista jest zawsze o krok do przodu. W zeszłym miesiącu Hack wystąpił jako moderator na panelu dyskusyjnym na imprezie zapowiadającej tegoroczną edycję Bread & Butter by Zalando.

MikeQ
Człowiek, który sprawi, że zachce wam się tańczyć: producent i DJ MikeQ wprowadza imprezy LGBT osadzone w subkulturze ballroom do repertuaru imprez na całym świecie, a także stoi za transmisjami na żywo setów w ramach imprez Boiler Room. Sprawiając, że zacierają się granice pomiędzy modą a muzyką – czyli to, co stanowi esencję Bread & Butter – MikeQ ukazuje undergroundową scenę globalnej publiczności.

Fergus Purcell
Każdy, kto interesuje się modą uliczną, zna legendarne logo marki Palace Skateboards autorstwa Purcella. Ta i wiele innych grafik, które wyszły spod jego ręki, zyskały już status kultowych. Purcell dołączył do nas na imprezie zapowiadającej tegoroczną edycję Bread & Butter i mówił o estetyce, która wprowadza odrobinę buntu i punka do projektów marek takich jak Marc Jacobs, linia odzieży damskiej Aries czy kalifornijska marka dla deskorolkarzy KR3W.

Dodaj komentarz

-->