Co robić w ten weekend w Warszawie – Volume 10

1. Trash/Error w galerii V9 ul Hoża 9 – 3.10, start: 20.00, wjazd: free

Synchronizacja muzyki i dźwięku. Techno i lasery. A można inaczej, chociażby tak jak pokazuje to w swoich pracach Jakub Giliński. Wraz z muzykiem eksperymentalnym PURGIST stworzył muzyczny zapis malarskiej ekspresji, każde pociągnięcie pędzla to inna nuta. Ale nie będą to klasyczne sonaty, sztuka Gilińskiego jest surowa i agresywna. To punk i industrialny trash.

Dogs-to-be-put-230x210-cm-arcylic-on-canvas

2. Free Form Festival w Soho Factory – 3 i 4.10, start: 19.00, wjazd: 180-220zł

Miał być inauguracją sezonu na letnie festiwale, jest jego zamknięciem. Line up oczywiście uległ zmianie i niektórzy trochę płaczą ale i tak pójdą, bo lepszej opcji na ten weekend nie ma. Zamiast Simian Mobile Disco i Trust dostajemy Moderat i Trentemøllera. I Modestep. I DJ Koze. I jeszcze wielu, wielu innych… To będzie godne pożegnanie lata.

//www.youtube.com/embed/I1gewNVv1UY

3. Ben Klock & DVS1 w 1500m2 – 3.10, start: 22.00, wjazd: 30-40zł

Tych, którym sam Free Form nie wystarczy, 1500 zaprasza na after. Do Warszawy przyjeżdżają dwie ikony współczesnego techno – rezydent Berghain i dowódca wytwórni Klockworks, Ben Klock oraz kolekcjoner czarnych krążków DVS1. Dla niewyżytych festiwalowiczów specjalna zniżka, po 3.00 wstęp do klubu za 30zł!

//www.youtube.com/embed/5IrHzrg4qdQ

 

4. Street Food/Street Wines dziedziniec Starej Fabryki Koronek ul. Burakowska 5/7 – 4.10, start: 12.00, wjazd: free

Menu z food tracków i specjalnie dobrane do niego wina? Czemu nie, w końcu ile można wlewać w siebie hipsterskiej fritz koli, bombilli albo club mate. Wino, wafle i winyle, to w skrócie będzie na was czekało w sobotę na Burakowskiej. Nakarmią Pan Japan, Urban Burritos, Cab City Burger, Waffiezz oraz Różowa Krewetka, a napoją somelierzy z pobliskiego Mielżyńskiego.

Drukowanie

 

5. Henschke Festival w klubach Chmury i Hydrozagadka, start: 12.00, wjazd: 30-35zł

Dwa sąsiadujące ze sobą kluby, dwa wydarzenia, dużo alternatywnej muzyki, zero mięsa. Henschke Festival to impreza, która łączy dwa oddzielne światy – kulinarny i muzyczny. Ale kto by się przejmował tym, że jedno do drugiego nie pasuje, jeżeli będzie można dobrze zjeść, a przy tym czegoś posłuchać. Albo na odwrót, w zależności do którego klubu udacie się najpierw. Na scenie Hydrozagadki zaprezentują się polskie zespoły, m.in. Keira Is You oraz George Dorn Screams. Jak już poskaczecie i zgłodniejecie, będziecie mogli najeść się wegetariańskich i wegańskich przysmaków. W Chmurach odbędzie się wspólny lunch, a także pokazy gotowania, wykłady oraz wegetargowisko.

//www.youtube.com/embed/KXXyvS-Odk8

 

6. Finał Kina Samochodowego pod Narodowym – 4.10, start: 18.00, wjazd: free (bilet do pobrania na stronie)

To już ostatni wieczór z filmem pod Stadionem Narodowym. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wyjątkowy wieczór dla zmotoryzowanych kinomaniaków (i nie tylko). Przed pokazem filmu “Była sobie dziewczyna” zostanie wyświetlony jeden z odcinków Top Gear Specials. a do tego dziennikarze z magazynu TopGear Polska zaprezentują cudeńka marek Aston Martin oraz Porsche.

//www.youtube.com/embed/tkWrzbO4LCo

 

Dodaj komentarz

-->