Relacja z premiery PŁYŃ – pierwszej produkcji W-arte!

“Płyń” – tekstowo-muzyczna adaptacja albumu „J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego, spektakl łączący elementy muzyki na żywo, pokaz wizualny, sztukę teatralną i performens – swoją premierę miał 26 i 27 lutego w Stodole. Spektakl odbywający się na deskach dwóch scen przyciągnął na premierę wiele gwiazd, dziennikarzy, aktorów, a także zaciekawionych nowym projektem miłośników sztuki. Zobaczcie jak było na premierze!

fot. Rafał Kudyba

„Płyń” to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space, autorskiego projektu w reżyserii Romy Gąsiorowskiej, Piji Partum i Wojtka Urbańskiego. Udział w projekcie wzięli: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer oraz Agata Kulesza na wideo art, a także zespół muzyków.

fot. Rafał Kudyba

„Płyń” to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm.

fot. Rafał Kudyba

Na premierze w Stodole pojawili się: Joanna Damięcka, Wojciech Mazolewski, Omenaa Mensah, Edyta Herbuś, Michał Żurawski, Hanna Konarowska, Jakub Wons, Danuta Stenka, Anna Czartoryska Niemczycka, Natalia Klimas, Magdalena Schejbal, Sławomir Zięba-Drzymalski, Natalia Rybicka, Wojciech Urbański, Sonia Bohosiewicz, Gabi Drzewiecka, Grażyna Wolszczak, Piotr Kędzierski, Michał Kędzierski.

fot. Rafał Kudyba

fot. Rafał Kudyna


Aleksandra

Kocham muzykę, więc skupiłam się najbardziej na tej sferze spektaklu. Już na początku przy pierwszym duecie Rogucki-Damięcka miałam ciarki. Nie spodziewałam się, że Damięcka ma taką ładną barwę! Muzycy grający na żywo i śpiewający aktorzy przekazywali tyle emocji i energii, że miałam ochotę wstać z krzesła i tańczyć. Podobało mi się pomieszanie wielu zabiegów artystycznych – tekst mówiony, śpiewany, do tego wizualizację, wyjście z roli i kontakt z publicznością. Duży plus za to, że dużo się działo. Dużo, ale w idealnej proporcji. 

Magda, Dominika 

Na spektakl przyszłyśmy z czystej ciekawości. Nie wiedziałyśmy, czego się spodziewać, jednak koncept połączenia różnych rodzajów sztuki zwrócił naszą uwagę i rozbudził ciekawość. Roma Gąsiorowska w roli reżyserki, Piotr Rogucki na scenie… Połączenie intrygujące! 

1 299 komentarzy

Dodaj komentarz

-->