Quentin Tarantino debiutuje na rynku literackim. W przyszłym roku wyjdą powieść i eseje kultowego reżysera.

Quentin pisarzem? Na to czekaliśmy!

Quentin Tarantino książka

Kultowy reżyser już dawna zapowiadał, że zmierza powoli kończyć karierę filmowca. Chyba się na to zapowiada, bo Quentin zapowiedział, że zabiera się za karierę pisarską. Tak dobrze czytacie. W końcu chyba nie podejrzewaliście, że tak kreatywny człowiek spędzi resztę życia, bezczynnie wydając kasę zrobioną w Hollywood.
Pierwszym wydawniczym planem Tarantino jest powieść „Once Upon a Time in Hollywood”, która oczywiście opowie historię z ostatniego filmu mistrza. Ale uwaga, nie podejrzewaliście chyba Tarantino o pójście na łatwiznę. Książka nie będzie 1:1 opowiadać z historii z filmu. Ma ona się skupić na życiu Daltona i Bootha przed i po wydarzeniach z filmu.
Quentin podpisał już umowę z wydawnictwem HarperCollins, które nie omieszkało pochwalić się tym faktem w sieci. Książka ma się ukazać latem 2021 roku. Do jesieni kolejnego roku na rynku pojawić się m też audiobook i specjalna edycja kolekcjonerska książki.
To jednak nie koniec nowości literackich z obozu reżysera „Pulp Fiction”. Autor ma w planach wydanie non fiction pod tytułem „Cinema Speculation”. Ma być to zbiór esejów o kinie lat 70 oraz o wpływie, jaki wywarło ono na reżysera.

-->