Powstanie serialowa wersja “Pikniku pod wiszącą skałą”

piknik nad wiszącą skałą

Piknik pod Wiszącą Skałą, który w 1975 roku został wyreżyserowany przez Petera Weira, doczekał się nowej odsłony. W 2017 roku będzie miał premierę sześcioodcinkowy serial przygotowany przez Fremantle Australia i stację Foxtel. Ma szansę być większym hitem niż Stranger Things?

piknik nad wiszącą skałą

Producentem serialu jest Antonia Barnard, a za scenariusz odpowiadają Beatrix Christian oraz Alice Addison. Dla tych, którzy kochają oryginał i mają zacięcie aktorskie mamy dobrą wiadomość – casting do produkcji jeszcze się nie zakończył.

Film jest adaptacją książki Joan Lindsay i opowiada o grupie uczennic, które w walentynki 1900 roku wybierają się na wycieczkę do Wiszącej Skały, będącej atrakcją turystyczną. Cztery uczestniczki pikniku odłączają się od grupy, trzy z nich giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

piknik nad wiszącą skałą

Film z 1975 roku był klasykiem i kluczowym obrazem dla rozwoju przemysłu filmowego w Australii. Nasz serial, oparty na klasycznej powieści, zabierze widzów w nową, pogłębioną podróż do serca tej ikonicznej australijskiej historii, zapowiada Penny Winn z Foxtel.

Dodaj komentarz

-->