Powstanie dziecięca wersja Instagrama

instagram dzieci
Fot: McKaela Taylor/Unsplash

Ostatnio szerokim echem w mediach odbiła się informacja o badaniach, które pokazały, że najmłodsi chcieliby zostać influencerami czy Youtuberami. Cóż znak czasów, kiedyś piłkarz i aktorka, teraz gwiazda internetu. Najciekawsze jest jednak, że dane z badań ciekawie pokrywają się z pomysłami właścicieli Facebooka.

Instagram dla dzieci

Trwaj prace nad wersją Instagramem dla dzieci. Pewnie mało kto z naszych czytelników zwraca na to uwagę, ale Facebook i Instagram to portale, na których można złożyć konto dopiero po skończeniu trzynastych urodzin. Nie przeszkadza to jednak milionom dzieciaków, które po prostu podają w formularzu rejestracyjnym fałszywe dane. I to właśnie było pierwszym impulsem do uszczelnienia systemu oraz założenia oddzielnej wersji Instagrama dla dzieci. Mechanizm aplikacji oparty ma być na rozwiązaniu Messenger Kids, które pozwala na korzystnie z komunikatora dzieciom w wieku od 6 do 12 lat. Prawidłowość tych danych (także w celu ochrony przed przestępstwami) sprawdzać ma aplikacja oparta na sztucznej inteligencji.

W Instagramie dla dzieci adminami kont mają pozostawać rodzice, którzy będą mieli także wgląd do zasobów, z jakich korzystają ich pociechy. Na razie nie ujawniono daty startu projektu, ale podobno prace są już w dość zaawansowanej fazie.

Pytanie co na to influencerzy?

-->