Facebook planuje zmianę nazwy

Od kilku tygodni temat Facebooka jest na świeczniku. Wszystko za sprawą wielkiej awarii serwisu na całym świecie. Według najnowszych doniesień amerykańskiego portalu „The Verge” w przyszłym tygodniu ma zostać ujawniona nowa nazwa Facebooka na dorocznej konferencji firmy przez Marka Zuckerberga.

Zmiana nazwy nie będzie dotyczyć serwisu społecznościowego Facebook, a nazwy całego przedsiębiorstwa, którego serwis jest jego elementem. Jak pisze portal „The Verge” zmiana ma związek z nowym projektem firmy. Facebook pracuje nad cyfrową rzeczywistością – “metaverse”, która pozwoli użytkownikom prowadzenie interakcji w 3D. Urządzenia będą wprowadzać społeczność w świat wirtualny. Dlatego rebranding firmy Zuckerberga jest niezbędny, aby nie utożsamiał się tylko z serwisami mediów społecznościowych.

Facebook to jedna z największych amerykańskich firm z branży technologii. W swojej ofercie posiada takie marki jak serwis Instagram, komunikatory WhatsApp oraz Messenger, a także Oculus, Giphy i Mapillary oraz portal Facebook.

-->