Nothing But Thieves, Slowthai, Pezet czy Princess Nokia zagrają na Fest Festival

fest festival 2021
Fot: Zuzanna Sosnowska

FEST Festival ogłasza kolejnych artystów. Do line up’u tegorocznej edycji dołączają m.in. Nothing But Thieves, Aurora, Slowthai, Pezet i Sanah.

Fest Festival 2021

FEST Festival to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń tego lata, którego nie można przegapić. Jak zapewniają organizatorzy – tegoroczna edycja to jeszcze więcej scen muzycznych i jeszcze większy rozmach przedsięwzięcia.

W dniach 11-14 sierpnia 2021 roku spotkamy się wszyscy razem i ponownie poczujemy festiwalowy klimat za którym tak bardzo tęsknimy.  Do line up’u dołącza dwunastu światowej sceny artystów: Nothing But Thieves, Slowthai, Aurora, sanah, Pezet, Princess Nokia, OIO, Undadasea, The Blaze, Kiasmos, Tommy Cash i Smith & Thell którzy wystąpią w Chorzowie.

Pochodzący z Anglii zespół Nothing But Thieves, który tworzy pełen pasji, oparty na gitarze rock, równoważący niezależny rockowy kunszt z popową wrażliwością. Założony w 2012 roku zespół składa się z wokalisty Conora Masona, gitarzysty Joe Langridge-Browna, gitarzysty Dominica Craika, basisty Philipa Blake’a i perkusisty Jamesa Price’a. Popularność przyniósł im kawałek „ Itch” w 2014 roku i od tego czasu stali się ulubieńcami polskiej publiczności. W 2020 roku NBT powróciło z nową muzyką w postaci utworu “Is Everybody Going Crazy?” oraz albumu „Moral Panic”. To pierwsze wydawnictwo zespołu od czasu EP z 2018 roku.

Niezwykła, eklektyczna i tajemnicza Aurora wystąpi na scenie festiwalu 11 sierpnia. Jej muzyka i głos wprawiają w trans, który przenosi do dalekich krain północy. Znana jest z takich utworów jak “Into The Unknown” z filmu Kraina Lodu 2, “Running With The Wolves” czy “Runaway”.

fest festival 2021

Przedstawiciel brytyjskiej sceny Slowthai, który zaczął  rapować w wieku 9 lat. Jego muzykę można określić jako mocne i agresywne brzmienia, często kontrowersyjne nawiązujące do polityki, z gatunku grime czy grime-punk. Jak podkreśla, inspiruje się twórczością Radiohead, Arctic Monkeys, Sex Pistols, Die Antwoord i Oasis. Debiutancki album artysty –  „Nothing Great About Britain” –  został wydany w 2019 roku przy współpracy z takimi artystami jak Mura Masa, Skepta i Denzel Curry. Na swoim ostatnim albumie Tyron, który ukazał się w tym roku zaprezentował single we współpracy z  Jamesem Blake’iem i A$AP Rockym. Artysta został nominowany do prestiżowych NME Awards i nagrody Mercury Prize. Slowthai wystąpi 12 sierpnia.

 

Niekwestionowane objawienie polskiej sceny muzycznej czyli sanah, która wystąpi 12 sierpnia w Chorzowie. Artystka została okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów dekady. Każda jej piosenka to niekwestionowany hit – “Szampan”, “Melodia”, “No Sory”, “Bujda”, “Oczy”, “Ale Jazz” to tylko niektóre z nich, a można by wymieniać jeszcze długo. Teraz sanah wkracza w nowy etap i prezentuje swoje kolejne alterego. Nowy album “Irenka” ukaże się w maju tego roku.

Jedna z czołowych postaci polskiego hip-hopu Pezet wystąpi 12 sierpnia. Na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 90. współtworząc z Onarem duet Płomień 81. Od debiutu nieustannie utrzymuje się w czołówce najważniejszych rodzimych raperów. Nieoczywiste decyzje artystyczne rapera oraz rekordy sprzedaży albumów sprawiły, że każde kolejne wydawnictwo Pezeta trwale zapisało się w historii hip-hopu. Muzyczny dorobek artysty to wydawnictwa pokryte złotem i platyną. Ostatni album, „Muzyka Współczesna” z 2019 roku to podwójna platyna.

 

Wyjątkowo interesująca osobowość współczesnej sceny hip-hopowej czyli Princess Nokia, która wystąpi 14 sierpnia. W 2020 wydała aż dwa albumy –  “Everything Sucks” i “Everything is Beautiful”. Według The New York Times, Princess Nokia ma “ wszystko czego trzeba, żeby błyszczeć na scenie”. 

 

OIO to sceniczna supergrupa, stworzona przez trzy wyjątkowe indywidualności. Otsochodzi, Young Igi i OKI to reprezentanci młodego pokolenia, które bez kompleksów wdarło się na muzyczny parnas. Jako soliści należą do najpopularniejszych polskich raperów. Każdy z osobna – w krótkim czasie – osiągnął artystyczny sukces, zrzeszając wokół siebie miliony wiernych słuchaczy. Ich zespołowy projekt to wybuchowa mieszanka stylów i charyzmy, gdzie wspólnym mianownikiem jest próba przełamania muzycznych barier i nowatorskiego spojrzenia na polski hip-hop. Owocem wielu studyjnych sesji nagraniowych jest płyta, która ukaże się 7 maja 2021 roku, a grupa wystąpi 14 sierpnia.

Undadasea to fala swobodnych energii oddziałujących na siebie wzajemnie. Składają się na nią przede wszystkim: muzyka, morze, Gdynia, ekipa i hip hop. To co tworzy Undadasea jako squad jak sami twierdzą nie jest zaplanowane, a jedyne czego się trzymają od początku do końca, to dobra zabawa. Wszystkie ich kawałki powstają spontanicznie, często jednej nocy. Grupa wystąpi 14 sierpnia.

O niezwykłą atmosferę zadbają The Blaze. Francuski duet wystąpi 13 sierpnia. Muzycy szturmem podbili świat elektroniki, a ich wydawnictwa “Territory” i “Dancehall” szybko zdobyły uznanie mediów i fanów na całym świecie. Niejednokrotnie udowadniali, że porywają publikę niezwykle melodyjnymi i emocjonalnymi występami.

Kiasmos to projekt znany  z wyjątkowego połączenia minimalistycznych kompozycji fortepianowo-smyczkowych z elektronicznymi dźwiękami. W skład wchodzi Olafur Arnalds i Janus Rassmusen. Muzycy odkryli swoje wspólne zamiłowanie do minimalistycznej, melancholijnej i nastrojowej muzyki elektronicznej, a ogromną popularność przyniósł im debiutancki krążek, na którym znalazły się tak uwielbiane przez fanów utwory, jak Looped, Burnt czy Held.

Kolejnym artystą, który wystąpi na FEST Festival jest Tommy Cash . Ekscentryczny estoński raper ze specyficznym poczuciem humoru, którego koncerty w całej Europie wyprzedają się w ciągu kilku minut. Choć określa swoje brzmienie jako postsowiecki rap, często przełamuje uprzedzenia i przekracza granice seksualności i gatunków muzycznych. Najbardziej znane single Tommy’ego to „Surf”, „Pussy Money Weed” i „Little Molly”.

Na FEST nie może zabraknąć również folkowych klimatów. Grupa Smith & Thell zaprezentuje swój materiał 14 sierpnia . Ich kawałek “Forgive Me Friend” zdobył w Polsce status Platynowego Singla, a utwór „Hotel Walls” odniósł spory sukces w polskich rozgłośniach radiowych. W lutym tego roku ukazał się ich najnowszy album “Pixie’s Parasol”. Napisali utwory m.in. dla Anastacii, Avy Max czy Alana Walkera.

fest festival 2021

Fot: Zuzanna Sosnowska

FEST Festival to występy artystyczne, akcje społeczne, warsztaty, dedykowane strefy chilloutu, spotkania, a przede wszystkim rozrywka i dobry moment na spędzenie czasu z przyjaciółmi i znajomymi.

“Wraz z rosnącą liczbą wykonywanych szczepień patrzymy optymistycznie na tegoroczne wakacje. W całej Europie organizatorzy planują duże koncerty plenerowe, które z dużym prawdopodobieństwem mają szansę się obyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki postępującemu programowi szczepień i kilku miesięcy, które dzielą nas od startu tegorocznej edycji, sytuacja w naszym kraju poprawi się . Pozytywne scenariusze dotyczące terminu uzyskania odporności populacyjnej pozwolą nam na to, aby spotkać się bez przeszkód na FEST Festiwalu.

Dodatkowo dla Waszego bezpieczeństwa i komfortu planujemy między innymi znacznie powiększyć teren festiwalu oraz zmniejszyć liczbę biletów dostępnych w sprzedaży.” informuje organizator Follow The Step.

 

Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie www.festfestival.pl

Wyjątkowo w tym roku zmienia się również polityka biletowa. Wszyscy Uczestnicy, którzy zakupili 3-dniowe karnety na drugą edycję 2020, otrzymają tzw. „upgrade” do 4-dniowych karnetów.

 

KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX – 499 PLN

BILET WEEKENDOWYCH – 349 PLN

BILET JEDNODNIOWY – 229 PLN

-->