Techno oraz inne gatunki muzyczne na warszawskiej Woli czyli kolejny Blok Urbanistyczny

30 lat techno blok urbanistyczny

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na ósme spotkanie z cyklu “Blok urbanistyczny”. Tym razem inspiracją dla spotkania będzie publikacja ”30 lat polskiej sceny techno” pod redakcją Radosława Tereszczuka, Łukasza Krajewskiego i Artura Wojtczaka.

Blok urbanistyczny / Radosław Tereszczuk i Karol Su/ka

W ramach „Bloku urbanistycznego” spotkają się Xawery Stańczyk, redaktor książki Radosław Tereszczuk oraz artysta Karol Su/ka, autor jednego z tekstów w publikacji. Porozmawiamy między innymi o lokalnych historiach i miejscach w przestrzeni miasta – a zwłaszcza Woli – związanych z techno i pokrewnymi gatunkami muzycznymi. Wyjdziemy jednak poza klucz topograficzny, aby wsłuchać się w zróżnicowaną audiosferę miasta oraz jej echa i ślady w muzyce elektronicznej ostatnich 30 lat.
„Blok urbanistyczny” to cykl spotkań z autorami i autorkami książek, w którym poprzez dyskusję wokół podejmowanych w ich publikacjach tematów związanych z szeroko pojętym miastem z uwagą przyglądamy się sposobom użytkowania, planowania i myślenia o przestrzeni miejskiej. Wraz z gośćmi reprezentującymi różne obszary wiedzy, sprawdzamy z jak wielu różnych punktów widzenia można mówić o mieście, przestrzeni i naszej codzienności.
Cykl towarzyszy wystawie-laboratorium „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”, rozmowy i ich dokumentacja zasilać będą bibliotekę laboratorium tworząc skrypt dla osób chcących poszerzać wiedzę z zakresu miasta.
Dotychczas gośćmi Bloku urbanistycznego byli: Joanna Erbel, Stanisław Łubieński, Artur Jerzy Filip, Filip Springer, Olga Grabiwoda i Dominika Janicka z Instytutu Dizajnu w Kielcach, Dorota Kotas oraz Barbara Lewenstein.

Jeśli zainteresował Was temat to sprawdźcie koniecznie nasz wywiad z autorami książki „30 lat polskiej sceny techno”

EVENT FB

-->