Zaklęty Targ w Zaklętych Rewirach

Zaklęty Targ w Zaklętych Rewirach

Wychodząc naprzeciw potrzebom wrocławian oraz lokalnych twórców i rzemieślników, Zaklęte Rewiry startują z nową kreatywną inicjatywą – Zaklętym Targiem. Premierowa edycja wydarzenia odbędzie się w weekend 8-9 maja.

Zaklęty Targ

Kilkadziesiąt stoisk wypełnionych po brzegi produktami regionalnymi, spożywczymi rarytasami, unikalnym rękodziełem i przedmiotami artystycznymi – taki widok ukaże się wszystkim, którzy w weekend 8-9 maja wybiorą się pod adres Krakowska 100 we Wrocławiu, gdzie swoją siedzibę od lat mają Zaklęte Rewiry. To właśnie w tym ogromnym, klimatycznym budynku z czerwonej odbędzie się premierowe otwarcie Zaklętego Targu.

Ci, którzy znają dobrze dzieje stolicy Dolnego Śląska, wiedzą doskonale, że to właśnie na Przedmieściu Oławskim działali przed wojną najlepsi rzemieślnicy. To tu wstąpić można było do drukarni perkalu, niciarni tureckiej, czy jednej z najpiękniejszych aptek. Teraz historia zatoczy koło i na ulicę Krakowską powrócą najlepsi wytwórcy oferujący swoje stojące na najwyższym poziomie produkty.

zaklęte rewiry

Chcemy stworzyć świeże, nietypowe przedsięwzięcie, które da nową energię Wrocławiowi i lokalnym firmom. Wielu małych przedsiębiorców i artystów nie ma wsparcia, ludzie pogrążają się w depresji. Może choć trochę pomożemy im w funkcjonowaniu – tłumaczy Ryszard Chorążyczewski, właściciel Zaklętych Rewirów przy Krakowskiej 100.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że do współpracy zaprosili tylko te firmy i twórców, których produkty stoją na najwyższym poziomie i są wytwarzane z troską o środowisko.

Naszym zamiarem jest przyciągać tłumy wrocławian spragnionych społecznych relacji i poszukujących niezwykłych przedmiotów tworzonych przez artystów i rękodzielników, mistrzów kuchni, wytwórców produktów ekologicznych – twierdzi Ryszard Chorążyczewski.

Zaklęty Targ planuje nie tylko stworzenie miejsca na stragany z wytworami hand made i zloty food trucków, ale także kreowanie eventów rodzinnych, wielopokoleniowych – warsztatów, imprez i spotkań. Wydarzenie będzie cykliczne i odbywać się będzie w każdy weekend.

Zaklęty Targ: 8-9 maja, od godz. 9:00 do 15:00,
Wrocław, Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100

-->