Medytacja i swag. Recenzujemy “Albo Inaczej 2”

Pierwsza część „Albo Inaczej” udowodniła, że liryka chodnika jest bardzo elastyczna i sprawdza się w tradycyjnej piosenkowej formie. Sequel tej inicjatywy zamienił starą gwardię na najbardziej aktualne twarze polskiego ambitnego popu. Skład nie tylko reintepretuje hip-hopowe nowe i starsze klasyki, ale też, z pomocą pełnych groove’u podkładów, próbuje dotrzeć do serca czarnych brzmień – które w Polsce częściej się zwyczajnie kopiuje, niż traktuje z pełnym zrozumieniem.

Trudno mi uwierzyć, że to piszę, ale osobą, która najlepiej odrobiła pracę domową, jest Mrozu, przecinający wokalem powietrze w swojej wersji „Gdyby miało nie być jutra” Pezeta. Rosalie. biorąca na warsztat Te-Trisa brawurowo kontynuuje zwycięską passę. Zaskakujące ilości swagu prezentuje z kolei Daria Zawiałow, a medytacyjna interpretacja „Chwili” Numera Raza w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego to dużo lepszy pomysł niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. „Albo Inaczej 2” ciążą zwyczajowe ograniczenia – ciekawe wykonania zdecydowanie są tu w przewadze, ale niektóre tracki okazują się po prostu słabsze niż inne. Im dalej od rejonów piosenki aktorskiej, tym lepiej. 

 

Różni wykonawcy – Albo Inaczej 2
Alkopoligamia

Tracklista:

1. „Nie mamy skrzydeł” wyk. Piotr Zioła (tekst Miuosh)
2. „Mogę wszystko” wyk. Natalia Nykiel (tekst Sokół)
3. „Gdyby miało nie być jutra” wyk. Mrozu (tekst Pezet)
4. „Nic” wyk. Daria Zawiałow (tekst W.E.N.A.)
5. „Sznurowadła” wyk. Fismoll (tekst Fisz)
6. „Chodź ze mną” wyk. Ralph Kaminski (tekst Eldo)
7. „Czerwona sukienka” wyk. Justyna Święs (tekst Fisz)
8. „Złe nawyki” wyk. Monika Borzym (tekst 2cztery7)
9. „Mówią mi” wyk. Igo (tekst Grammatik)
10. „Ile mogę?” wyk. Rosalie. (tekst Te-Tris)
11. „Chwila” wyk. Krzysztof Zalewski (tekst Numer Raz)
12. „Chwile ulotne” wyk. Monika Borzym, Natalia Nykiel, Daria Zawiałow, Fismoll, Igo, Ralph Kaminski, Piotr Zioła (tekst Paktofonika)

Dodaj komentarz

-->