Karolina Mełnicka „Success Story”

Karolina Mełnicka - Success Story

Od 11 października do 18 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski można oglądać wystawę Karoliny Mełnickiej „Success Story”. To wynik refleksji artystki nad etosem kreatywności i jego związkami z biznesem.

Wystawa stanowi rodzaj spektaklu z widzami w roli aktorów. Za sprawą artystki przestrzeń Project Roomu zmienia się w specyficzny cowork. Jego uczestnicy mogą poczuć, co znaczy frustracja i demotywacja wynikająca ze produkcji pomysłów, które nigdy nie zostały wprowadzone w życie.  Można tu obejrzeć animację złożoną z rozmaitych, nigdy niezrealizowanych projektów produktów, których życie zakończyło się na etapie wizualizacji, przeczytać gazetę zawierającą tekst napisany tylko po to, by stanowił modny wzór na tkaninie lub posiedzieć między plastikowymi rzeźbami, powstałymi z gruzów gentryfikowanych budynków.

Wystawa Success Story jest piątą tegoroczną odsłoną Project Roomu. W ramach tego cyklu w U–jazdowskim prezentowana jest twórczość polskich artystów młodego pokolenia. Wszystkie wystawy są przygotowywane specjalnie dla tej przestrzeni i mają charakter premierowy. W tym roku zaprezentowano już projekty Grzegorza Stefańskiego, Marii Toboły, Weroniki Gęsickiej i Ani Nowak. Do końca roku zobaczymy jeszcze wystawy Karoliny Mełnickiej i Karoliny Babińskiej. Spośród wszystkich tegorocznych projektów międzynarodowe jury wybierze dwie najlepsze wystawy i nagrodzi je I Nagrodą w wysokości 20000 zł i II Nagrodą – 10000 zł. Laureatów poznamy w styczniu 2019 roku.

Dodaj komentarz

-->