Otwarcie wystawy „Czekając na kolejne nadejście”

Ujazdowski wystawa

Czekając na kolejne nadejście to pierwsza wystawa zbiorowa przygotowana wspólnie przez Šiuolaikinio meno centras w Wilnie i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Do projektu zostało zaproszonych 30 artystów polskich i litewskich. W swej twórczości stawiają oni pytania o współczesną kondycję społeczną, nowe wyzwania ekonomiczne i perspektywy rozwoju kultur peryferyjnych krajów w warunkach globalizacji. Bezpośrednim powodem tego spotkania jest stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

Na wystawie znajdzie się m.in. instalacja Cezarego Poniatowskiego. Za jej sprawą role publiczności i rzeźby ulegną odwróceniu – tym razem to widz będzie miał poczucie, że jest oglądany. Zaprezentowana zostanie także: instalacja/rzeźba rzeki z błota Agnieszki Kalinowskiej, obraz, na którym będzie można zobaczyć scenę rodzajową z jednego z wernisaży w galerii Stroboskop, prowadzonej przez Norberta Delmana i Kathryn Zazensk, wideo Małgorzaty Goliszewskiej o astrologicznej siostrze bliźniaczce artystki i wideo Studia Sponge (Kipras Dubauskas, Eglė Razumaitė, Vytautas Juozėnas) o polskim taksówkarzu, którego rodzinna historia sięga niewielkiej miejscowości w Litwie.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć program performatywny. Podczas jej trwania przewidziane są też liczne działania edukacyjne.

Wystawa Czekając na kolejne nadejście rozpocznie się 25 października o 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Zapraszamy!

„Czekając na kolejne nadejście”
Wystawa zbiorowa
25/10/2018 – 27/01/2019
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Więcej informacji TUTAJ

Dodaj komentarz

-->