Gangnam Style zdetronizowane. Jest nowy najczęściej oglądany film na YouTube

źródło: YouTube

Wiz Khalifa przechodzi do historii internetu. Jego klip do “See You Again” z gościnnym występem Charliego Putcha ma prawie 3 miliardy odtworzeń – to najwyższy wynik w całej ponad 10-letniej historii YouTube’a. Rekord padł 10 lipca. Tym sposobem o kilka milionów wyprzedził on niepokonanego koreańskiego muzyka Psy, którego kompletnie absurdalny teledysk do piosenki “Gangnam Style” utrzymywał się na szczycie YouTube’a prawie 5 lat, w międzyczasie wyprzedzając Justina Biebera i jego “Baby” (“zaledwie” 1,5 miliarda odtworzeń).

“See You Again” zostało wypuszczone w 2015 roku jako część ścieżki dźwiękowej do 7. części filmu “Szybcy i wściekli” i to właśnie tutaj należałoby szukać sukcesu utworu, który znalazł się na szczycie listy Hot 100 Billboardu oraz zdobył trzy nominacje do nagrody Grammy. Seria napompowanych motoryzacyjnych filmów akcji to absolutny przebój od ponad 15 lat (w tym roku premierę miała część ósma cyklu), która z Vina Diesela zrobiła jednego z najbardziej uwielbianych aktorów na świecie i zapewniła mu popularność rzędu 101 milionów fanów na Facebooku (3. miejsce po Christiano Ronaldo i Shakirze). Nie bez znaczenia jest także tragiczna śmierć jednej z gwiazd “Szybkich…”, Paula Walkera, który zginął w wypadku samochodowym jeszcze przed ukończeniem filmu. To właśnie jemu oddany jest hołd w klipie.

Obecna liczba widniejąca pod teledyskiem do “See You Again” to 2 902 470 746. Jeśli macie ochotę, “zobaczcie go jeszcze raz”:

Dodaj komentarz

-->