6. edycja 48 Hour Film Project Warszawa

W dniach 23-25.09.2016r. w Warszawie spotkamy się ze zdolnymi filmowcami i fanami kina na 6. edycji 48 Hour Film Project Warszawa

Trwa rejestracja ekip do warszawskiej edycji 48 Hour Film Project. 

Warszawa to ostatnie miasto po Katowicach i Wrocławiu, w którym w 2016 roku odbędzie się szalony konkurs współfinansowany przez m.st. Warszawa i Polski Instytut Sztuki Filmowej, w którym wszyscy uczestnicy będą mieli tylko 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu. We wrześniowy weekend stolica zamieni się w wielki plan filmowy, a to wszystko za sprawą Fundacji Przestrzeń Filmowa, która jest organizaotrem polskich edycji 48HFP. 

48 Hour Film Project to ogromne międzynarodowe wydarzenie filmowe – konkurs organizowany w 135 miastach na całym świecie od 15 lat. Ekipy, które zgłoszą się do konkursu mają takie samo zadanie: wymyślić, napisać scenariusz, nakręcić i zmontować krótkometrażowy film tylko w jeden weekend. We wszystkich filmach muszą pojawić się też trzy obowiązkowe elementy, w tym miasto. W filmowym maratonie może wziąć udział każdy! 

W piątek – 23.09, o godz. 18.00 podczas Kickoffu – oficjalne otwarcie konkursu w NInA – wszystkie ekipy otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz wylosują gatunek, w jakim ma być on utrzymany. W tym roku ekipy losują dwa gatunki i mogą same zdecydować, który wybiorą. 48 godzin później film musi być ukończony i dostarczony na Dropoff również do NInA – 25.09, do godz. 19.30.

IMG_4221

Następnie krótkometrażowe dzieła zaprezentowane zostaną publiczności podczas weekendowych projekcji w kultowym kinie Iluzjon (1-2.10) – zobaczyć swój film na ekranie kina chwilę po jego ukończeniu jest ogromnym przeżyciem dla ekip i niespotykanym podczas innych filmowych imprez – wydarzeniem. Jury, którego skład zostanie przedstawiony na początku września, wybierze najlepsze z nich w aż dwunastu kategoriach, każdy ma również szansę na nagrodę publiczności. Na laureatów edycji warszawskiej, których poznamy podczas uroczystej gali w NInA –  8.10 – czekają nagrody rzeczowe, statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy do USA. Reprezentant zwycięskiej ekipy wraz ze zwycięzcami z Wrocławia oraz z Katowic poleci na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2016. Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury ma szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes. 

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy: profesjonaliści, amatorzy, nieważna jest równiez metryka, ani wykształcenie. Wystarczy zebrać grupę miłośników kina, fanów aktywnego, twórczego życia i zrobić film. Zapraszamy mieszkańców stolicy, jak również całej Polski.

Dodatkowo z myślą o tych, którzy traktują sztukę filmową poważnie  – przed konkursem organizowane są dwudniowe bezpłatne warsztaty scenariuszowe z Mariuszem Kuczewskim – reżyserem, scenarzystą, członkiem SFP (Listy do M. 2, Karol, który został świętym). W dniach: 10.09 – poprowadzi otwarte wykłady dla wszystkich zainteresowanych edukacją filmową, zaś 11.09 – część praktyczna warsztatów skierowana tylko do zarejestrowanych uczestników konkursu.

Ekipę można zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej: www.48hourfilm.com/warsaw

ekipa plan fot Sashimodo Pictures

Przez ostatnie pięć lat w ponad 10 edycjach polscy filmowcy nakręcili już blisko 500 filmów. 

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród filmowców – w ubiegłym roku do warszawskiej edycji 48HFP zgłosiło się blisko 70 ekip (ponad 700 twórców), powstało ponad 55 filmów, a najlepszym tytułem 5. edycji 48HFP Warszawa został film ekipy Nadal Studio, pt. „Ta jedyna”.

Zwycięski film, jak również produkcje pozostałych laureatów oraz uczestników wszystkich edycji 48HFP w Polsce można obejrzeć kanale YouTube.

Rejestracja do konkursu jest płatna i wynosi:

  • rejestracja wczesna – do 29 sierpnia – 150zł
  • rejestracja regularna – do 13 września – 190zł
  • rejestracja późna – do 23 września – 230zł

Konkurs 48 Hour Film Project wspierają cenieni twórcy z branży audiowizualnej z całej Polski:

W minionych latach wsparli nas m.in.: Sławomir Idziak, Roman Gutek, Bartosz Konopka, Tomasz Raczek, Wojciech Lepianka, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Piekorz, Mitja Okorn, Anna Wydra, Agnieszka Obszańska, Łukasz Dzięcioł, Arkadiusz Tomiak, Lech Majewski, Jarosław Barzan, Xawery Żuławski, Lech Majewski, Kasia Adamik, Wiesław Saniewski, Milenia Fiedler, Tomasz Augustynek, Radzimir Dębski, Marcin Koszałka, Anna Mucha, Artur Barciś, Piotr Czerkawski i inni znani, cenieni filmowcy.

740 komentarzy

Dodaj komentarz

-->