Co robić w weekend w Krakowie? vol. 2

1. Swinging with Sinatra @ Rotunda (07.02)

Kto by pomyślał, że Frank Sinatra nie żyje już niemal 20 lat. Jeśli podobnie jak my, nadal nucicie pod prysznicem New York, New York, a przy kolacji towarzyszy wam melodia Moon River ze „Śniadania u Tiffaniego”, to sobotni koncert w Rotundzie jest dla was. „Swinging with Sinatra” to też świetna okazja, by przypomnieć (lub poznać) hity tego kultowego amerykańskiego piosenkarza i poswingować z Jarkiem Wistem. To jak, drogie panie, nie chciałybyście posłuchać na żywo I Love You Baby?

 

2. Locked Groove @ Prazak 2.0 (07.02)

Nieważne, czy to techno tworzone z myślą o Berghain, czy deep house porównywany z Tale of Us, muzyka Locked Groove charakteryzuje się unikatową rytmiką. Jego kariera na dobre ruszyła cztery lata temu, gdy produkcje artysty odkrył właściciel labelu Hotflush Scub. Z każdym kolejnym rokiem Belg stawał się coraz ważniejszą postacią w elektronice. Od 2012 r., gdy zadebiutował, LG wydał dziewięć świetnie przyjętych EP-ek. W lutym mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję nie tylko przekonać się o ich wartości, lecz także sprawdzić zdolności didżejskie Belga. Jeśli chcecie posłuchać prawdziwie melancholijnej, deepowej elektroniki, musicie pojawić się w Prozaku. [kp]

 

3. Skalpel @ Fabryka (07.02)

Gdy w 2004r. Skalpel wydawał swój pierwszy album w Ninja Tune, pisano o nich jako o egzotycznej ciekawostce z dalekiego kraju. Obecnie zespół Marcina Cichego i Igora Pudły to jeden z naszych towarów eksportowych. Specjalizują się w nu jazzie uatrakcyjnianym na żywo niesamowitymi wizualizacjami. W Fabryce zaprezentują materiał ze swojej najnowszej, trzeciej płyty “Transit”. W poszukiwaniu pomysłów na ten album muzycy odbyli podróż po Europie i obu Amerykach, dzięki czemu powstała płyta pełna latynoskich rytmów i elektroniki. Przed występem i po nim zagrają Mr. Krime, który jest pionierem turntablizmu w Polsce, oraz Kfjatek – rezydent krakowskiej Alchemii. [ach]

 

4. Najedzeni fest! Karnawał @ FORUM Przestrzenie (07-08.02)
10906270_391952800981458_499786604245578687_n
Idealne wydarzenie dla wszystkich miłośników jedzenia. Organizowane co kwartał kulinarne przygody mogą spowodować zawrót głowy (i kubków smakowych) u każdego, nawet najbardziej wybrednego smakosza. Przyjdźcie i spróbujcie wyśmienitych win i piw, różnorodnych słodkości, „moskoli” czyli regionalnych przysmaków podhalańskich górali, kolorowego sushi oraz wielu, wielu innych pyszności. Każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem wystawcy mają do zaoferowania również wegańskie czy bezglutenowe produkty.

Dla tych z większą zajawką na gotowanie polecamy udział w Warsztatach kulinarnych i pokazach na scenie. Można spróbować swoich sił w kuchni lub obserwować innych w akcji. https://www.facebook.com/events/1533013590303367/?ref=5

Najedzeni Fest! to także kulinarne wycieczki. Do wyboru mamy spacer dzienny „Śladami krakowskich kawiarń i cukierni” oraz nocny – „Nocne rozrywki Krakowa”. Ania Hojwa oprowadzi uczestników po krakowskich miejscach rozrywek od lat 20. do 80.

 

5. “Historia pewnej okolicy” fotografie Klaudii Kot @ Pauza In Garden (06.02 – 01.03)
hpu
Wiejskie pejzaże mogą być tylko pretekstem, by pokazać emocje. Tak jest w przypadku najnowszej wystawy prac Klaudii Kot. Samotność i przemijanie, zamiast w tradycyjnym przygnębiającym monochromie, autorka przedstawia w kolorowych, przyjemnych dla oka kadrach.
Warto przyjrzeć się bliżej bezpretensjonalnym przestrzeniom, życiu mieszkańców wsi Tęgobórz i poznać “Historię pewnej okolicy”.

Dodaj komentarz

-->